Ľadová kráľovná Elsa nie je lesbička

frozen-300x225-8802862

Začalo to v podstate nenápadne – fanúšikovia Ľadovej kráľovnej uverejnili na sociálnych sieťach odkazy, kde navrhli, aby sa Ľadová kráľovná Elsa stala lesbičkou a aby dostala v rozprávke aj priateľku. Táto požiadavka sa veľmi rýchlo stala virálnou (sledovať ju môžete pod hashtagom #GiveElsaAGirlfriend) a postavili sa za ňu viaceré LGBTI skupiny a média (oslavu Elsy ako ikony LBGTI komunity nájdete napr. v komentári v The Guardian).

Organizácia CitizenGo však vytvorila “protiakciu” s tagom ‪#CharmingPrinceForElsa‬ a momentálne sa vo virtuálnom priestore zvádza boj predstave ďalšieho smerovania obľúbenej rozprávky. Spor konzervatívcov a LGBTI podporovateľov si všimli mnohé média (napr. Huffingtonpost alebo Nbcnews)

Už prvý diel Ľadovej kráľovnej, ktorý vyšiel v roku 2013, sa stretol s veľkým ohladom v LGBTI komunite – niektorí považovali pieseň “Let It Go” za metaforu pre coming out. Vo videu si môžete vypočuť “Let It Go” v slovenskom preklade.

Ak bude v pripravovanej časti Elsa lesbičkou, tak to prispeje homosexualizácií detí a propagácii homosexuálneho životného štýlu. Samozrejme, rozhodnutie musí urobiť samotná spoločnosť Disney. Teraz je dôležité spoločnosti Disney a tvorcom rozprávky Ľadová kráľovná odkázať, že majú podporovať rodinné hodnoty – pridajte aj váš hlas.