Kvôli zanesenej pečeni sa mi dlho nedarilo schudnúť. Toto mi ju kompletne prečistilo, postavilo ma na nohy, a konečne mi kilá začali odchádzať.

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov nášho tela a pri nesprávnom fungovaní dokáže narobiť poriadnu šarapatu. Vedeli ste, že zanesená pečeň je jedným z dôvodov prečo sa nám nedarí chudnúť? Pri každom chudnutí je preto dôležité myslieť aj na očistu pečene. Tá je kvôli nášmu životnému štýlu natoľko preplnená toxínmi, že už ďalej nevládze ich filtrovať, preto ich telo ukladá do tukov. Je načase s tým niečo urobiť aby ste predišli oveľa vážnejším ochoreniam.

Existuje však zoznam šiestich produktov, ktoré vás dostanú do formy a pomôžu zregenerovať vašu pečeň.

1) Cesnak

O terapeutických vlastnostiach cesnaku sa už popísalo veľa, no málo na to, aby ľudia vedeli, že je fantastickým a účinným liekom na regeneráciu a detoxikáciu pečene. Obsahuje mnoho antioxidantov a minerálov, ale aj selén a arginín, ktoré sú na problémy s pečeňou naozaj výborné!

2) Grapefruit

Grapefruity nie sú len na chudnutie či pre páry, ktoré sa snažia o splodenie dieťatka. Pri pravidelnej dennej konzumácii grepov vám vaša pečeň začne vysielať ďakovné signály a po pár týždňoch sa budete cítiť ako znovuzrodení. Ak nemáte radi samotné grepy, potom celkom postačí grepová šťava zriedená s vodou alebo s pomarančovým džúsom.

3) Cvikla

Cvikla je skvelá pre krvinky, no aj zdravú pečeň. Účinkuje vo viacerých sférach spojených so žalúdkom a brušnou dutinou. Zabezpečuje správne fungovanie pečene a obnovuje jej bunky. Okrem toho je prečisťujúca kúra prostredníctvom cvikle tá najšetrnejšia.

4) Olivový olej

Nie nadarmo bol v minulosti olivový olej všeliekom na rôzne neduhy. Jeho významné vlastnosti napomáhajú regenerácii a naštartovaniu vnútorných mechanizmov. Stačí, ak si ho budete v týždennej kúre dávať za čajovú lyžičku ráno nalačno a večer pred spaním. Nezabudnite však naňho ani potom, stačí ak si ho budete pridávať do jedál.

5) Med

Aj keď je sladký a sladké sa v zdravom jedálničku vo veľkom množstve neodporúča, je prírodný a hlavne je to hotové zlato! Na detoxikáciu a regeneráciu pečene teda doslova. Odborníci odporúčajú pri prečisťovacích kúrach jesť čajovú lyžičku medu každú hodinu počas jedného týždňa. Je to trochu náročné a počas prvých dní sa nemusíte cítiť vôbec dobre, ale telo si zvykne a postupne sa dostavia aj prvé pozitívne účinky. Začnete cítiť, že sa „vnútri“ dávate dokopy.

6) Kurkuma

Ostrá a orientálna kurkuma funguje na pečeň ako balzam na popraskané pery. Pridávajte si ju pravidelne do stravy a naučte sa ju jesť stále a často. Dobrým spôsobom, ako zahrnúť kurkumu do každodenného jedálnička, je pripraviť si čaj z kurkumy.

Ak do svojho týždenného jedálneho lístka zahrniete aspoň jednu z vyššie uvedených potravín, uvidíte, že vaše zdravie sa zlepší a s ním príde aj nový dych. A bez pochýb aj radosť zo života.

Boli pre Vás informácie v tomto článku užitočné? Neváhajte sa oň podeliť aj so svojimi priateľmi!

Zdroj