Ktorý krokomer je najlepší ?

krokomer

Krokomer je malá elektronická vecička, ktorú si vskutku zamilujete. Počas celého dňa monitoruje vašu fyzickú aktivitu a počíta vaše kroky.

Šetrí tým váš čas, keďže vy potom môžete vynechať večerný aeróbny tréning na bežiacom páse vo fitness centre. Stačí si ho pripevniť za opasok, na zápästie alebo iba zavesiť na krk a sledovať koľko krokov ste za deň spravili. Fitness odborníci odporúčajú, aby každý človek za deň spravil aspoň 10 000 krokov. S týmto malým, ľahkým a finančne nenáročným zariadením pre vás nebude problém monitorovať ako často a koľko sa cez deň hýbete.

Veľa modelov krokomerov zároveň počíta i spálené kalórie počas chôdze. Tým vám výrazné pomáha pri znižovaní vašej hmotnosti. Vy potom viete oveľa lepšie odhadnúť, koľko energie ste za deň vydali a koľko teda môžete kalórii zjesť, aby ste chudli alebo nepriberali. Viac o problematike prijatých a vydaných kalóriách nájdete v tomto našom článku.

Malé veci môžu znamenať veľkú zmenu vo vašom životnom štýle. Krokomer vás bude motivovať k tomu, aby ste žili zdravšie. Namiesto výťahu zvolíte schody, namiesto cesty autom sa vydáte peši. Mnoho modelov obsahuje funkcie, ktoré vás doslova nútia častejšie sa hýbať. Vy už čoskoro zistíte, čo všetko ste predtým robili zle a prečo sa vám nedarilo schudnúť tých pár kilogramov, ktoré ste chceli.

Čím viac budete počítať svoje kroky, tým viac budete chcieť kráčať stále viac. Zároveň sa môžete porovnávať s vašimi priateľmi a uzatvárať stávky.

Týchto 6 krokomerov je podľa nás najlepších

Misfit Shine

Pre: Jeho veľkosť. Je skutočne malým, príjemne nositeľným zariadením, keďže je veľký iba ako minca. Je veľmi ľahký. Môžete ho nosiť na zápästí, alebo ako náhrdelník na krku. Je vodeodolný a monitoruje aj vaše plávanie. Batéria vydrží 3 mesiace.

Proti: Patrí medzi tie drahšie. Nedá sa synchronizovať s mobilnými telefónmi používajúcimi Android.

Hodnotenie: 4,5/5

Vzhľadom na svoju veľkosť ho môžete nosiť počas celého dňa i noci a monitoruje všetky vaše aktivity počas dňa. Misfit Shine monitoruje nielen vašu chôdzu a beh, ale i plávanie. Nemá však výškomer, takže nevie počítať, koľko schodov ste za deň zdolali. Nesynchronizuje sa pomocou Bluetooth, takže jeho CR2032 batéria vydrží 3 mesiace. 12 LED svetiel po jeho okraji signalizuje, koľko z naplánovaných aktivít je splnených. Ak svietia všetky, ste v cieli. Tieto svetlá vedia zároveň zobraziť aj aktuálny čas.

Fitbit Flex

Pre: Automatická synchronizácia s iOS ako i Android mobilným telefónom. Zároveň monitoruje i kvalitu vášho spánku. Je vodeodolný, takže ho prakticky nemusíte dávať z ruky dole. Ráno vás diskrétne zobudí vibrovaním bez toho, aby ste rušili partnera.

Proti: Slabá výdrž batérie, je potrebné ho dobíjať každých 5-7 dní. Nepatrí medzi najlacnejšie.

Hodnotenie: 4,5/5

Fitbit Flex má na svojom povrchu 5 LED svetiel vedľa seba. Každé z nich zasvietením predstavuje dosiahnutie 20% vášho denného cieľa. Môžu to byť spálené kalórie, prejdené kroky alebo vzdialenosť.

Monitoruje, koľko ste cez noc spali, koľkokrát ste sa prebudili, čo si potom môžete spätne pozrieť v mobilnej aplikácii.

Withings Pulse

Pre: Jeho súčasťou je i monitor tepovej frekvencie, takže môžete porovnávať svoj pulz pred i po fyzickej aktivite počas dňa.

Proti: Je naozaj malý, až príliš. Ľahko ho môžete stratiť alebo vyprať vo vreckách vašich nohavíc. Cena taktiež nie je najnižšia.

Hodnotenie: 4,4/5
Withings Pulse je menší ako zápalková krabička. Na displeji vie zobraziť okrem počtu krokov aj prejdenú vzdialenosť, výškové metre, čas i tepovú frekvenciu.

Monitoruje taktiež kvalitu vášho spánku, musíte si ho však vsadiť do náramku na noc. Synchronizuje sa automaticky cez Bluetooth do mobilnej aplikácie. Jeho batéria vydrží nadštandardných 14 dní.

Pre monitorovanie vášho tepu pred a po fyzickej aktivite stačí priložiť prst na zadnú stranu prístroja.

Garmin Vivofit

Pre: Najlepšia výdrž batérie. Tá vydrží približne jeden rok. Je to veľký rozdiel oproti konkurenčným výrobkom, ktoré väčšinou treba nabíjať raz za týždeň.

Proti: Dlhá výdrž batérie spôsobuje, že displej je takmer nečitateľný pri nízkom svetle. V noci na ňom nič neprečítate, ak si nezasvietite. Cena je taktiež dosť vysoká.

Hodnotenie: 4,3/5

Garmin Vivofit zaznamenáva denne prejdené kroky, vzdialenosť, kalórie, aktuálny čas a tepovú frekvenciu. K tomu si však budete musieť dokúpiť kompatibilný hrudný pás.

Na rozdiel od ostatných krokomerov si nemusíte ciele stanovovať vy. Garmin Vivofit zistí, aká je vaša prirodzená denná aktivita a ciele vám navrhuje postupne. Netreba sa tak báť, že si svoj cieľ “nadstrelíte” a potom ho nebudete schopný dosiahnuť. Ak sa dlho nehýbete, Garmin Vivofit vás na to upozorní a vy sa istotne zdvihnete z gauča a pôjdete sa poprechádzať.

Výdrž batérie je famózna. Pokiaľ neradi pravidelne nabíjate vašu elektroniku, toto je váš víťaz.

Silva Ex30

Pre: Nízka cena. Jednoducho ovládateľný a neobsahuje zložité funkcie. Batéria vydrží až 6 mesiacov.

Proti: Nedá sa bezdrôtovo synchronizovať s počítačom, synchronizácia s mobilným telefónom absentuje úplne.

Hodnotenie: 4,1/5

Pokiaľ nie ste technicky zdatný alebo vás nezaujíma príliš množstvo štatistík, ktoré vám ponúkajú ostatné krokomery, toto je prístroj pre vás. Silva Ex 30 je vodeodolný a zobrazuje prejdené kroky, vzdialenosť, kalórie a čas chôdze.

Pripnite si ho na opasok a sledujte koľko krokov za deň urobíte v porovnaní s vašim uloženým cieľom. Dáta si môžete preniesť manuálne do počítača.

Silva Ex10

Pre: Nízka cena. Minimalistický displej zobrazuje prejdené kroky. Batéria vydrží až 6 mesiacov.

Proti: Absencia funkcií, ktoré sú súčasťou konkurenčných produktov. Nemožnosť synchronizácie s počítačom či mobilom.

Hodnotenie: 4,0/5

Minimalistický, vodeodolný model, ktorý si môžete zavesiť na krk alebo pripnúť k opasku. Keď sa nehýbete, prepne sa do úsporného režimu a šetrí batériu. Tá vydrží až 6 mesiacov. Akonáhle sa opäť začnete hýbať alebo stlačíte bočné tlačidlo, displej sa opäť zapne.