Kde sa nachádzajú reflexné body a oblasti?

V predošlom dieli tohto seriálu o reflexnej terapii sme si priblížili, čo to reflexná terapia vlastne je. V tomto pokračovaní sa dozvieme, ako si pomocou reflexnej terapie pomôcť aj doma. Ukážeme Vám mapu reflexných plôch na nohách, s popisom, akým orgánom zodpovedajú.

Mapy reflexných bodov kolujú medzi odborníkmi po celom svete. Pochopiteľne, nie všetci reflexní terapeuti sa zhodli na všetkých plôškach, avšak všeobecná zhoda existuje na hlavných reflexných bodoch. Tiež existujú niekoľké vedecké dokumentácie o prepojeniach medzi kožou a vnútornými orgánmi.

Terapeuti pomocou reflexných “máp” určujú, kde sa nachádzajú telesné systémy a ako na seba reagujú. Dobrým príkladom reflexnej mapy je mapa chodidiel. Každé chodidlo predstavuje vertikálnu polovicu tela:

  • Ľavé chodidlo zodpovedá ľavej strane tela a všetkým orgánom, ktoré sa tam nachádzajú.
  • Pravé chodidlo zodpovedá pravej strane tela a všetkýmh orgánom, ktoré sa tam nachádzajú. Napríklad, pečeň sa nachádza na pravej strane tela, a preto zodpovedajúci reflexný bod je na pravom chodidle.

Obrázok vpravo ukazuje reflexnú mapu pre nohy (kliknite pre zväčšenie).

Reflexný terapeut môže vykonať všeobecné, integrované sedenia, alebo sa môže zamerať na konkrétne problémové oblasti na nohách, rukách alebo ušiach. Terapeut sa pokúsi uvoľniť preťaženie alebo stres v nervovom systéme a vyrovnať energiu tela. Ak chcete vyskúšať ako to robia profesionáli, neváhajte a objednajte sa. Nezabudnite sa tiež podeliť o Vaše postrehy a skúsenosti v komentároch pod článkom.