Kapucíni & Stanley budú mať koncert v Košiciach

kaps-213x300-8395000

Podľa televíznych reklám či výzdoby nákupných centrách už sú tu Vianoce. My bežní ľudia si však na najkrajšie sviatky v roku ešte budeme musieť nejaký ten mesiac počkať. Pre aktívne spestrenie čakania na Vianoce vám dávame do poroznosti niekoľko zaujímavých podujatí.

Pozývame na špeciálny celovečerný koncert k 20. výročiu slovenskej gospelovej legendy: Kapucíni & Stanley. Počas 20 rokov na scéne sa im podarilo zaradiť medzi legendy. Hrajú, lebo milujú hudbu. Spievajú, lebo chcú odovzdať posolstvo, ktorému sami uverili.

Ako dorozumievací nástroj používajú humor a poznanie seba, človeka, Boha, sveta. Koncert môžete vidieť vo štvrtok, 19. 11. 2015 o 19.00 hod. v sále FUGA – kultúrne centrum kresťanov v Košiciach na Moyzesovej 62 (budova na rohu ulíc Timonova a Moyzesova, neďaleko Domu umenia).

V Rodinkove v Belušských Slatinách sa bude počas víkendu od 20.11. do 22.11 so začiatkom o 18:00 konať duchovná obnova pre rozvedených nežijúcich v ďalšom zväzku. Obnova môže pomôcť tým, ktorí hľadajú cestu ako ďalej a aj tým, ktorí potrebujú pomoc a posilu v samote.

Duchovná obnova je inšpirovaná Cestou uzdravenia podľa Familie Solitude Myriam, spoločenstva, ktoré sa dlhé roky venuje pastorácii rozvedených v Kanade a iných krajinách. Obnovu bude viesť páter Matej Trizuliak, MS.

Milí priatelia, jezuiti, súčasní a bývalí členovia zboru, priaznivci a podporovatelia zboru Chorus Salvatoris, v mene zboru Chorus Salvatoris by sme Vás radi pozvali na oslavy 25. výročia jeho založenia, ktoré sa uskutočnia v sobotu 21.11.2015. Program sa začne slávnostnou svätou omšou o 18.00 v jezuitskom kostole, pri ktorej chceme za Chorus Salvatoris ďakovať a prosiť.

Pokračovať bude koncertom o 19.30, na ktorom vystúpi okrem nášho zboru aj zbor Magis a Collegium musicum Salvatoris. Tešíme sa, že naše výročie budeme môcť osláviť aj s Vami a prajeme požehnaný čas.

A nakoniec tu ešte pre vás máme milú spomienku na letný gospelový festival, kde vladyka Milan Lach odpovedal mladým na rôzne otázky. Viac v článku s vidoom: Milan Lach: Keby sa mi nepáčili ženy, popieral by som Boha.