Kamarátka mi poradila tento raňajkový plán a za mesiac sa mi podarilo schudnúť až 5 kg. Počas dňa pritom môžem jesť na čo mám chuť!

Určite dá každý z nás za pravdu, že pravidelné raňajkovanie je kľúčom k zdravému životnému štýlu. Stretneme sa aj s odporcami, ktorí tvrdia, že vynechaním raňajok sa zbavíme nadbytočných kilogramov. Je tomu naozaj tak? Ako ste na tom s raňajkami vy?

Ak však použijeme zdravý sedliacky rozum, uvedomíte si, že bez raňajok prakticky dokážeme len ťažko fungovať. Je to kvôli tomu, že raňajky dodajú nášmu telu energiu a často krát aj dobrú náladu, aby sme mohli zvládnuť úlohy, ktoré nás čakajú v danom dni.

Dôležitejšie ako to či vôbec raňajkujeme, je ČO raňajkujeme. Je dôležité si prizerať akým jedlom začíname náš deň. Len keď budeme raňajkovať tie správne veci, dodáme telu potrebné živiny, naštartujeme metabolizmus a nadbytočné kilogramy nám začnú odchádzať.

Pozrite sa ako by mal vyzerať raňajkový plán, vďaka ktorému, naštartujete metabolizmus tak, že nebude vadiť ak v priebehu dňa, zjete hocičo načo máte chuť.

Raňajkový plán:

1) Ideálnou voľbou na zdravé raňajky sú mliečne výrobky, obilniny a ovocie. Kombinácia týchto troch produktov vám dodá potrebné sacharidy, bielkoviny a vlákninu. Upraví sa vám stolica a po pár dňoch môžete zbadať zmeny nielen na váhe, ale aj na pleti, vlasoch či nechtoch.

2) Ak rannú kávu zapijete pomarančovým džúsom, dostane sa vám bohatej nádielky vitamínov a minerálov, ktoré vám postačia na celý deň. Ak nemáte radi pomaranče, pokojne si odšťavte zeleninu alebo iné ovocie. Dôležité je piť šťavu čerstvú, nie kupovanú v balení.

3) Základom je celozrnný alebo ražný chlieb. Každé ráno si dajte dva krajce. Chlieb pasuje skôr k slaným raňajkám, preto si môžete pripraviť smotanovú nátierku. Pridať môžete napríklad šunku, pažítku, vajíčka, či tuniaka.

4) Naopak, ak máte radi sladké raňajky, investujte do ovsených vločiek, kvalitného bieleho jogurtu a dochuťte si jedlo ovocím, medom, orieškami či domácim džemom.

5) Syry sú tiež vítanou raňajkovou alternatívou, rovnako ako tvaroh. Z neho si môžete pripraviť nátierku, ale ho aj pridať k ovseným vločkám či ovsenej kaši. Tú môžete takisto osviežiť sezónnym ovocím. Úplná fantázia je, ak si tvaroh alebo jogurt pripravíte doma sami. Viete, že budete jesť len čistý produkt.

6) Ak sa neviete vzdať čiernej kávy, nevadí. Samozrejme, bolo by ideálne, keby ste kávu nepili a nahradili ju slabým čiernym alebo zeleným čajom a šálku kávičky si dopriali až popoludní. Čaje vám rozjasnia pleť a nezaťažia žalúdok tak ako káva.

RECEPT na raňajkový nápoj pre lenivcov

Ak patríte k početnej skupine ľudí, ktorí ráno do seba nie sú schopní dostať nič iné, ako tekutiny a tuhú stravu dokážu zjesť až po dvoch hodinách od zobudenia, pripravte si výživný nápoj, ktorý vám raňajky plnohodnotne nahradí.

Budete potrebovať:

  • 5-7 sliviek
  • 100 ml vody
  • 2 PL ovsených vločiek
  • 1 ČL kakaa
  • 1 šálka bieleho jogurtu
  • 1 PL ľanového oleja

Všetky suroviny dobre zmixujte a raňajkový shake vypite hoc aj cestou do práce. Použiť môžete aj sušené slivky, no s čerstvými vám bude lepšie chutiť.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia

Zdroj: sovkusom.ru