Kam cez víkend

Portál VÝVESKA.SK Vám aj tento týždeň prináša výber troch zaujímavých kresťanských podujatí, ktorých sa oplatí zúčastniť sa. Veríme, že aj prostredníctvom nich sa vám podarí nanovo posilniť, či obnoviť váš vzťah s Bohom. Informácie o aktuálnych kresťanských podujatiach vám prináša VÝVESKA.SK, internetový portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.
1. 40 – DŇOVÁ REŤAZ PÔSTU A MODLITIEB ZA KŇAZOV Na Slovensku sa opäť uskutoční 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Symbolicky sa začne na sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15. septembra) a potrvá do 24. októbra. Zapojiť sa do nej môže každý, kto v srdci nosí kňazov a uvedomuje si potrebu byť im svojim príhovorom, respektíve obetou na blízku. V modlitbách budeme prosiť za kňazov starých a chorých, ale aj zranených, spútaných rôznymi závislosťami či takých, ktorí sa cítia vyhorení. Pôst môžeme obetovať za kňaza vo vlastnej farnosti, ale aj všetkých ostatných. Za kňazov misionárov, za nové kňazské povolania, či duše zomrelých kňazov.

2. CLIPTIME

Clip TIME je viacdňové stretnutie, kedy majú mladí viac času na budovanie spoločenstva. Heslo tohtoročného Cliptimu je slovné spojenie “Otvorené srdce”. V rámci programu sa môžete na tešiť na pešiu púť Marianka – Šaštín, after SDM Krakov, koncerty, svedectvá, workshopy, na Svätú Omšu s novokňazmi a mnoho ďalšieho! Clip TIME sa uskutoční v Šaštíne cez víkend od 16. do 18. septembra. Organizátorom podujatia je Komisia pre mládež v bratislavskej diecéze.

Viac info o podujatí na:http://www.vyveska.sk/12463/cliptime-2016.html

3.  DUCHOVNÉ CVIČENIA “OBNOVENIE PRAVEJ IDENTITY V KRISTOVI”

Modlitbová skupina Božieho Milosrdenstva v Dunajskej Strede Vás pozýva na duchovné cvičenie 15. -18. septembra 2016 na tému „Obnovenie pravej identity v Kristovi“. Pozývame všetkých, ktorí si kladú otázky: „Kto som? Žijem v dnešnej dobe podľa Božieho plánu?“ Prednášať bude spolupracovníčka pátra Eliasa Vellu, Susan Farrugia, spolu s jej tímom z Malty.

Viac info o podujatí na: http://www.vyveska.sk/duchovne-cvicenie-obnovenie-pravej-identity-v-kristovi.html

Aj dnes Vám info o aktuálnych kresťanských podujatiach priniesla VÝVESKA.sk, internetový portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje!