Je koniec! Zuckerberg plánuje za mesiac zrušiť celý Facebook. Dôvod prečo tak spraví vás poriadne naštve.

zrusenie-facebooku

Mark Zuckerberg sa v rámci svojich charitatívnych projektov rozhodol k neočakávanému činu – ukončí prevádzku najpopulárnejší svetovej sociálnej siete! Americký vizionár totiž dlhodobo vymýšľa nevšedné spôsoby, ako pomôcť ľudstvu v udržateľnom rozvoji a zaistiť šťastie všetkého života na zemi.

Teraz si uvedomil, že sám na Facebooku trávi obrovské množstvo času, a to predovšetkým bezcieľnym surfovaním po stránkach, ktoré ho vlastne ani príliš nezaujímajú a kvôli ktorým sa nestíha venovať užitočnejším činnostiam. A keď to takto prežíva on, určite nebude sám.

Rozhodol sa preto činnosť Facebooku ukončiť. Sociálna sieť podľa neho už bežných ľudí odvádza od zmysluplného života a neplní tak svoj primárny účel – zbližovať. Zuckerberg vyzýva k návratu k prírode a k spoločným aktivitám. Takže sa musíme začať pomaly zamýšľať nad tým, ako teraz budeme svoj voľný čas tráviť…

Samozrejme tento článok berte s rezervou a bol pôvodne napísaný ako prvo aprílový žart. Síce šlo o žart, no treba sa zamyslieť nad jeho hlavnou myšlienkou, ktorá je veľmi pravdivá.

V skutočnosti všetci na facebooku trávime až príliš veľa času a natoľko žijeme vo virtuálnom svete, že ten náš skutočný život nám uniká pomedzi prsty.

Preto nie je na škodu sa zamyslieť, a na nejaký čas skúsiť vypnúť facebook a tráviť tento čas radšej so svojimi blízkymi.