Hranaté či oblé? Spoznajte kúpeľňové trendy

Vyberáte si novú vodovodnú batériu do kúpeľne a rozmýšľate, či pákovú alebo kohútikovú. Ostatné detaily vyriešite až potom. Vedeli ste o tom, že páková batéria vám môže ušetriť až o 40 % vody viac ako kohútiková? A to je viac než slušné číslo. Je to hlavne kvôli tomu, že na pákovej batérii si môžete jednoducho nastaviť teplotu vody, zatiaľčo pri kohútikovej musíte točiť a točiť, voda tečie a tečie a správna teplota nikde. Preto sa kohútikové batérie odporúčajú do vane, kde na tom, ako rýchlo nastavíte svoju obľúbenú teplotu kúpeľu,  nezáleží.

Nemusíte byť ani zarytý ekológ, aby ste si vybrali práve pákové vodovodné batérie, takmer polovičná úspora sa prejaví aj v rodinnom rozpočte. Zaujíma vás, aký dizajn vodovodných batérií je trendy? Hranaté tvary diktujú módu dnešných kúpeľní, ale samozrejme nemôžete bez rozmyslu kúpiť hranaté batérie len preto, že sú trendy. Musíte zohľadniť aj zvyšok zariadenia vašej kúpeľne. Ak máte okrúhle umývadlo, bude lepšie zvoliť oblé batérie, až v prípade, že umývadlo máte štvorcové či obdĺžnikové, siahnite po tých hranatých.

Samozrejme, že sa všetko neodvíja iba od umývadla, zohľadnite aj ostatné kúpeľňové doplnky, ako sú vešiaky na uteráky, zrkadlo, kúpeľňový nábytok či tvar sprchového kútu alebo vane. Ak máte neustále na práčke položené krémy, uteráky, mydlá, hygienické vreckovky a ostatné veci, ktoré by mali byť na poličkách, tak ste buď neporiadny alebo na poličkách už nemáte miesto. Ak patríte do tej druhej skupiny, napravte to, nemontujte ďalšie poličky, tie aj tak už vytláčajú šikovné kúpeľňové skrinky, ktoré sú ochotné prijať to, čo sa nezmestilo na poličky. Vyberte si nejakú skrinku, ktorá zapadne do vašej kúpeľne, či už s hranatými alebo oblými tvarmi, a kúpte si ju z eshopu.

Inzercia