Hojivý koktejl na posilnenie kĺbov. Rýchlo potlačí zápal a odstráni bolesti.

V dôsledku rôznych vplyvov však neraz dochádza k ich poškodeniu, čo nám potom sťažuje, prípadne úplne bráni v pohybe a v realizácii i tých najbežnejších fyzických aktivít.

Napríklad aj počas cvičenia môže dôjsť k poškodeniu kĺbov.

Najčastejšie k tomu dochádza pri ich preťažení alebo opotrebení spôsobeného geneticky podmieneným nedostatočným objemom tekutiny, ktorá kĺby kolien a členkov premazáva.

Najčastejšie príčiny poškodzovania kĺbov

Keď sa jednotlivé kosti začínajú o seba trieť, poškodzujú sa chrupavky, ktoré majú za úlohu zmierňovať vzájomný kontakt kostí.

To potom vedie k bolestiam, či už počas chôdze, na dotyk alebo aj v pokoji.

Pri liečbe bolesti kĺbov na nohách je dôležité vziať do úvahy aj možný vplyv nevhodnej obuvi, ako sú topánky na vysokých podpätkoch. Tie na kĺby vytvárajú nadmerný tlak, zvyčajne na členky a Achillovej šľachy.

Ďalšími možnými príčinami môže byť nadváha, ktorú musí kolená, bedrové kĺby a členky neustále znášať, čo ich časom môže preťažiť.

Po odstránení prvotných príčin zdravotných problémov s kĺbmi môžete ich hojenie urýchliť aj konzumovaním potravín, ktoré podporujú regeneráciu kĺbov.

Recept na revolučný hojivý koktail

Dnes vám prezradíme recept na jeden revolučný kokteil, ktorý dokáže výrazne podporiť regeneráciu kĺbových väzov a šliach.

Naviac je aj veľmi chutný, takže pri jeho konzumácii sa nebudete musieť vôbec premáhať.

Obsahuje látky ako napríklad vitamín C, kremík, protizápalový enzým bromelín či horčík. Všetky tieto látky sú pre pevné kosti a väzy nesmierne dôležité.

Ingrediencie

– 1 olúpaný banán

– 1/2 červeného grapefruitu bez kôry

– 200 gramov ananásu

– 1/2 uhorky so šupkou

– 1/2 pohára (1 dl) čerstvých listov koriandra

– 1 pohár (2 dl) čistej vody

Príprava a užívanie

Príprava nášho kokteilu je naozaj veľmi jednoduchá. Postupujte nasledovne:

1. Najprv všetky suroviny pokrájajte nožom na menšie kúsky.

2. Vložte ich do mixéra, zalejte vodou a mixujte, kým nezískate jemnú homogénnu hmotu.

3. Na záver pridajte pár kociek ľadu (ak chcete) a váš koktail je hotový!

Koktejl môžete skonzumovať naraz alebo si ho rozdeľte na 2 až 3 časti a konzumujte postupne v priebehu dňa. Nespotrebovaný zvyšok uskladnite v chladničke, maximálne však na 24 hodín.

Okrem úžasnej chuti a vôni tohto liečivého kokteilu vám pomôže odstrániť bolesti kĺbov v kolenách a členkoch, a navyše zlepší ich pružnosť i mobilitu.

Užívajte ho 3 až 4-krát týždenne, kým s výsledkom nebudete spokojní.