Hľadáme organizátorov a dobrovoľníkov Dňa rodiny 2017

V roku 2017 bude už ôsmy ročník série podujatí pod spoločným názvom Deň rodiny. Ak by ste boli radi, keby sa Deň rodiny konal aj vo Vašom meste alebo Vašej obci, dajte nám o sebe vedieť, radi Vám pomôžeme:

Rodina je základnou bunkou spoločnosti. Výskumy opakovane potvrdzujú, že ľudia žijúci v rodine sú šťastnejší, zdravší, s vysokým prínosom pre spoločnosť. Napriek tomu rodina nemá v našej spoločnosti také miesto aké jej právom patrí. Aj preto je dobré, aby sa konali Dni rodiny, ktoré aspoň na pár dní umiestnia rodinu do centra diania spoločnosti, kam právom patrí. Preto pozývame aj Vaše mesto, či obec, aby sa zapojili do Dňa rodiny a napomohli tak vznešenému cieľu prinavrátiť rodinu do stredobodu záujmu celej spoločnosti.

Fórum kresťanských inštitúcií Vám pri organizácii Dňa rodiny poskytne pomoc a poradenstvo v týchto oblastiach:

  1. Propagácia. Informácie Vašich podujatiach budú našich sociálnych sieťach a weboch a tiež na weboch, v periodikách, médiách našich partnerov.
  2. Plagáty, bannery, grafické vizuály. Ďen rodiny má jednotný plagát, bannery aj informačné letáky, ktoré si môžete priamo stiahnuť a vytlačiť.
  3. Organizačné a praktické otázky. Ak ste ešte nikdy neorganizovali väčšie podujatie, tak Vám poskytneme manuál, kde sa dozviete, aké povolenia potrebujete vybaviť alebo ako žiadať o záštitu alebo o príspevok z mesta alebo obce, dáme vám tipy, ako pripraviť program, pomôžeme Vám s objednávaním balónov, tričiek či atrakcií za zvýhodnené ceny.
  4. Informačné stretnutia v regiónoch. Na informačných stretnutiach budete mať možnosť stretnúť skúsených organizátorov Dňa rodiny, ktorí vám povedia o svojich skúsenostiach a dajú Vám konkrétne tipy ako začať alebo ako Vaše Dni rodiny vylepšiť. Konkrétne termíny a miesta upresníme na základe záujmu.

Ak sa vo Vašom meste alebo Vašej obci Deň rodiny ešte nekoná, povzbudzujeme Vás, aby ste Deň rodiny zorganizovali. Ak máte záujem akokoľvek pomôcť pri organizovaní Dní rodiny 2017, dajte nám o sebe vedieť, radi Vám pomôžeme.

Tím Deň rodiny