Grand caffé brasserie

Grand Caffé je reštaurácia, ktorá sa nachádza v centre Žiliny na Mariánskom námestí. Takmer pri každej ceste cez mesto Žilina zavítame na obed do tejto reštaurácie. Pýtate sa prečo? Dôvodov je viacero. Hlavným je ten, že si vždy nájdeme niečo, čo nás zaujme – z ponuky spomenieme veľké ázijské polievky (odporúčame green curry s ryžou), rôzne druhy pasty, steaky, či odfotený burger s jalapeño. Po hlavnom chode je náš favorit objednať dezert tiramisu, a samozrejme, káva. 

Káva preto, lebo za touto reštauráciou stojí náš už dlhoročný kamarát Mayo Galuška – milovník kávy, kaviarnik, pražiar výberovej kávy 9 grams. Pripravujú veľa druhov káv, od tradičného espressa, cappuccina cez nové alternatívne metódy alebo pravú arabskú kávu varenú v piesku.

Jediné mínus tejto reštaurácie je pre rodiny s deťmi to, že mimo obedov je prevádzkovaná ako fajčiarska, no v lete sa dá využiť terasa s výhľadom na námestie.

Mayo prevádzkuje tiež reštauráciu La Cultura v žilinskom OC Max a v trenčianskom OC Laugarício hneď vedľa predajne predeti a ich detského kútika (veľké plus) reštauráciu Food Station.