František robí prekvapivé gesta aj v Kórei

Pápež František počas návštevy Kórei opäť prekvapuje. 77-ročný pontifik vymenil vrtuľník za vlak, keď asi na 150 km cestu zo Soulu do Daejeonu použil vysokorýchlostný vlak. Tiež stihol zatelefonovať jezuitom v hlavnom meste.

Pápež na cestu do mesta Daejeon, kde slúžil sv. omšu na Sviatok Nanebovzatia Panny Márie, použil vysokorýchlostný vlak  KTX namiesto pripravenej helikoptéry. František vraj nikdy doteraz necestoval takýmto vlakom.

Vlak opustil stanicu pred deviatou hodinou ráno miestneho času a 150 kilometrov dlhá cesta mu trvala približne 50 minút.

Podľa Kórejskej agentúry Yonhap pápež sedel v štvrtom vozni prvej triedy v blízkosti ekonomickej triedy, kde prekvapil asi 500 cestujúcich.

Hovorca organizačného výboru návštevy pápeža Hur Young-yup prezradil, že dôvodom na zmenu dopravného prostriedku bola hmla. Hovorca ale tiež nevylúčil ďalšiu motiváciu pápeža ísť vlakom, a to príležitosť stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Neskôr, v ten istý deň, keď sa pápež vracal na nunciatúru zo stretnutia s mladými, prekvapil znova. Nečakane sa zastavil na Univerzite Sogan, ktorú v roku 1960 založili jezuiti.

Pápež urobil aj iné prekvapivé gestá. 22-ročná Kórejčanka, ktorá prekonala anorexiu, sa opýtala Františka, či by mohla prísť k nemu na obed, keď bude v Ríme. Pápež nezaváhal ani sekundu, než povedal áno.

František tiež požehnal pár, ktorý nemôže mať dieťa a súhlasil, že pokrstí Kórejčana, ktorý ho o to poprosil. Svätý Otec mu sviatosť udelí v kaplnke nunciatúry v nedeľu ráno.

Informáciu priniesla agentúra  Zenit.

Pavol Hudák