Fitshaker: Čo o ňom musíte vedieť?

fitshaker

Iba nedávno som natrafila na Fitshaker. Podobne ako tento blog sa venuje cvičeniam, ktoré sa dajú jednoducho odcvičiť hoci aj v obývačke. Vo veľa veciach je však tento projekt unikátny. Nikdy predtým totiž nebolo také jednoduché s cvičením začať. A nielen to!

Priznajme si to. Každá z nás teoreticky vie, čo by mala robiť, aby zmenila svoju postavu. Pravidelne cvičiť a správne sa stravovať. Aj keď možno nie úplne do detailov, ale všetky informácie, ako cvičiť a čo jesť sa dajú nájsť z rôznych zdrojov.

Chce to však od začiatku vynaložiť určité úsilie a musíte mať skutočne odhodlanie, aby ste sa do toho pustili. To už nespomínam možnosť angažovania osobného trénera a nutričiného špecialistu. To však nie je lacný špás!

Fitshaker – fitness v “krabičke”

Aj keď vieme, čo máme robiť, mnoho z nás to nerobí. Na všetko máme množstvo výhovoriek. Či už je to nedostatok času, únava, starostlivosť o rodinu, škola a podobne.

Preto sa veľmi darí, a to nielen na Slovensku, napríklad karbičkovým diétam. V nich dostanete stravu na celý deň, presne rozdelené na viacero jedál s presne vypočítaným počtom kalórií. Jete iba to, čo dostanete v krabičke. Namiesto chladničky, chodíte po jedlo do krabičky.

Aj keď asi viete, čo by ste mali jesť a v akých množstvách, krabčikové stravovanie je stále populárne. Prečo je to tak? Sme pohodlné a ak chceme obmedziť príjem kalórií, je príjemnejšie prenechať starosť o prípravu jedla a výpočet kalórií na niekoho iného. Niečo nás to síce stojí, ale aj tu sa dá nájsť kvalita s primeranou cenou.

Ak by ste si platili denne nutričného špecialitu plus kuchára – nepochybne by vás to vyšlo drahšie ako krabičková diéta.

Podobne drahou alternatívou pri cvičení sú osobní tréneri. Nikdy som im neprišla na chuť. Áno, v začiatkoch vám možno pomôžu s výberom cvikov a precíznou technikou. Je však cena v porovnaní s tým, čo dostanete, atraktívna?

Možno áno, ak by ste trénovali na olympiádu do Ria. V opačnom prípade je to podľa môjho názoru iba zbytočným rozmarom. Ale čo keď existuje alternatíva, ktorá v sebe zahŕňa výhody krabičkovej diéty vo forme fitnes cvičenia, ale zároveň má i výhody osobného trénera a motivátora?

Áno takto vnímam Fitshaker. Cvičenie pod dohľadom profesionálov, ktorí vám každý deň prinesú “krabičku” s cvikmi priamo do vašej obývačky v cene oveľa príjemnejšej v porovnaní s ostatnými alternatívami.

A ak vás cvičenie prestane baviť, doprajete si iný mix cvikov. Šejkujete a šejkujete cviky podľa vašej chuti.

Čo vo Fitshakeri nájdete?

Ak ste zeneprázdnená študetnka, matka s deťmi na materskej alebo tehotná, každá si nájde to svoje správne cvičenie. A že je z čoho vyberať! Ak sa chcete zamerať na brušné svalstvo, vyberte is program SIX PACK. Každý deň váš kalendár v aplikácii bude obsahovať video s cvičením pre daný deň.

Video si môžete spustiť na obrazovke vášho počítača alebo tabletu, alebo jednoduchým spôsobom ho preniesť na obrazovku vášho televízora. O tom, ako na to, vám Fitshaker presne poradí.

Ak vás časom cvičenie prestane baviť, alebo sa budete chcieť zamerať aj na iné partie ako je brucho, pokojne zmeňte váš program napríklad na TONING INTREVAL. Je to cvičenie HIIT, pri ktorom dokážete najúčinnejšie spaľovať tukové zásoby.

Fitshaker však obsahuje viacero programov i pre tehotné. Vyskúšajte BABY FIT, v ktorom posilníte najmä vaše panvové svaly a doprajete svojmu namáhanému telu skvelý relax. Ak cvičíte jogu, určite oceníte možnosť pokračovať i počas tehotenstva v programe GRAVID YOGA. Po tehotenstve sa späť do formy dostanete pomocou programu MOMMY FITNESS.

Ak rada tancujete, určite si obľúbite program LOCA DANCE, ktorý vás nabije energiou v latinsko-americkom rytme. Programov je však oveľa viac. Nudiť sa určite nebudete!

Pre koho je Fitshaker určený?

Celý tento projekt je určený hlavne pre tie z nás, ktoré s cvičením iba začínajú. Dostať pravidelný rytmus cvičenia do vášho bežného života je podľa môjho názoru najväčšou devízou celého programu.

Fitshaker vám nielenže ukazuje, ako máte cvičiť. Zároveň slúzi pre vás i ako motivátor.

V kalendári vašich cvikov nájdete vždy počet odcvičených dní, hodín i spálených kalórií. To vás motivuje k dosiahnutiu stále vyšších a vyšších čísiel.

Fitshaker oceníte aj keď ste už pokorčilá fitneska a nemáte možnosť pravidelne dochádzať za cvičením do skupiny. Každý športovec vám potvrdí, že vždy sa lepšie trénuje v skupine ako osamote.

Už som spomínala, že viacero programov je určených pre tehotné, ale i zamerané na návrat do formy po tehotenstve.

Koľko tento program stojí?

Fitshaker môžete používať i zadarmo, ale váš prístup k jednotlivým programom bude obmedzený.

Ak si však zvolíte PREMIUM členstvo, zaplatíte za to 5,90 € mesačne. V tejto alternatíve máte prístup k celému obsahu portálu. Ak však pod dvoch mesiacoch zistíte, že Fishaker nie je to, čo ste hľadali a cvičenia nie sú pre vás vhodné, môžete požiadať o refundáciu. Celý váš prístup na stránku sa zruší a vy dostanete späť všetky peniaze.

Po pravde 5,90 € mesačne mi príde smiešne málo. V porovnaní, čo stojí mesačne fitnes centrum, a to už nehovorím o osobnom trénerovi, je to zanedbateľná suma.

Stretla som sa už i s digitálnymi šablónami a programami na cvičenie na niektorých zahraničných stránkach. Cena však išla nezriedka do stoviek eur. Pri ročnom používaní PREMIUM členstva však zaplatíte iba 59 €, keďže prvé dva mesiace členstva sú zdarma.

Navyše investovanie do vlastnej krásy a zdravia je tá najlepšia investícia. Mesačne často minie nejedna z nás oveľa vyššie sumy na oveľa väčšie nezmyselnosti, no nemám pravdu?

Odporučila by som Fitshaker?

Áno, áno a ešte raz áno! Pre veľkú väčšinu z nás, ktoré chcú zdravo žiť a skvelo vyzerať, je to skutočne výborný spôsob ako s cvičením začať a zvyknúť si na pravidelnosť. Nie sme profesionálky s detailným plánom na prípravu na vrcholové podujatie. Ale chceme skvele vyzerať!

Ak neviete, ako s cvičením začať a ste vo fáze neustáleho vyjednávania sama so sebou, skúste Fitshaker aspoň na čas. Potom uvidíte, či pravidelné cvičenie niečo robí s vašim telom a vaším sebavedomím.