Finca Bellavista

Finca Bellavista je malé mestečko, alebo skôr komunita ľudí, ktorá vybudovala svoj domov v stromoch na ostrove Kostarika. Týmto prírodným domom však nechýba riadne sociálne zariadenie, alebo dvojplatnička.

Celý príbeh stromového mesta začína u dvoch manželov z Koloráda, Matea a Ericy. V roku 2006 odišiel Mateo surfovať s priateľmi na Kostariku a už vtedy si zamiloval južanský pokoj tohto ostrova a tak onedlho naplánoval návrat aj so svojou manželkou, Ericou. Obaja túžili utiecť do útrop dažďového pralesa a začali rozmýšľať nad tým, ako to uskutočniť. Po dlhom prezeraní intezerátov a hľadaní možností nakoniec získali 62 akrov pôdy na Kostarike v oblasti Rio Bellavista. Zo začiatku presne nevedeli ako využiť tento obrovský pozemok a z myšllienkou “treehouse” sa iba hrali. Až keď našli niekoľko priateľov, ktorí boli ochotní zainvestovať aj do “stromového domu”, začali postupne budovať Fincu Bellavistu.

Na webstránke Finca Bellavista nájdete v sekcii Gallery množstvo albumov z okolitej scenérie, tamojšieho jedla, rastlín, či vtáctva. Jednoducho “raj na zemi“.