Festival Lumen už po 22.krát v Trnave

Už 22.ročník Festivalu Lumen tradične otvorí 6. a 7. júna 2014 kultúrne leto v Trnave. Koncept city music festivalu ponúkne trnavčanom, mladým z celého Slovenska i zahraničným účastníkom zaujímavý program na viacerých miestach.

Zo zahraničných kapiel organizátori zverejnili ruskú formáciu NUTEKI, ktorá sa prezentuje štýlom show-rock. Kapela založená v roku 2007 má na svojom konte vyše 350 vystúpení, 3 albumy a niekoľko koncertných šnúr po celom svete. Ďalšou kapelou je October Light, kapela ktorá svoju SKA dávku energie predstavila na Festivale Lumen 2012.

Draw The Parade je tretia zverejnená kapela pochádzajúca z Holandska. Táto formácia rozprúdi atmosféru vlastným štýlom “parade-pop”. Twelve 24 je britské zoskupenie s mixom štýlov pop, dance a melodic rap. Ostatné zahraničné kapely organizátori priebežne zverejňujú na stránke www.fln.sk alebo na Facebook stránke festivalu.

Trnavčania určite ocenia aj zaujímavý program v XL zóne. V Kine Hviezda sa predstaví známe improvizačné zoskupenie Tri Tvorivé Tvory (3T). V kultúrnom dome DKO je pripravený projekt Godzone, Tanečné divadlo ATak a ani tento rok nebude chýbať Marián Čekovský so svojimi hosťami v talkshow ČEKY POINT.

Ďalším hudobným hosťom XL zóny bude aj slovenská kapela Komajota. Súčasť XL zóny tvorí aj 30 prednášok a workshopov na rôzne zaujímavé témy.

Festival Lumen 2014 sa uskutoční 6. a 7. júna v Trnave na Trojičnom námestí, v Kine Hviezda a Kultúrnom dome DKO.Pre rodiny s deťmi je opäť ZDARMA k dispozícii Radničné nádvorie s atrakciami a detskými predstaveniami. Na hlavnom pódiu na Trojičnom námestí, ktoré stále zostáva ZDARMA sa predstavia aj slovenské kapely The Elements, Jenos Brothers, NoXcuse, Signum Regis a víťaz súťaže Festival Lumen Challenge 2014 kapela Almost Good z Čiech.

Festival Lumen 2014 sa uskutoční 6. a 7. júna v Trnave na Trojičnom námestí, v Kine Hviezda a Kultúrnom dome DKO.