FACH Bratislava Juicebar

Čo je FACH? Budú to vlastne tri podniky v jednej budove – reštaurácia, kaviareň s pekárňou a juicebar. Prípravná fáza týchto podnikov trvá pomerne dlho a očakávania sú veľké. Posledný spomínaný – juicebar, otvorili v utorok a keďže sme boli v Bratislave a náš kamarát Juraj to tam má na starosti, tak nám zvedavosť nedala a boli sme vôbec prvý oficiálny návštevníci tohto podniku! Samozrejme sme to museli zdokumentovať. Ale k veci. 

Je to pomerne malý priestor s jedným vysokým stolíkom, primárne určený na take-away servis. Ich ústredným produktom sú čerstvé zeleninovo-ovocné šťavy, ktoré sú umiestnené v chladenom boxe v plastových fľaškách v rôznych kategóriach, podľa použitých surovín. Keďže majú veľkú super mašinu na odšťavovanie, tieto džúsy vydržia až tri dni.

Na fotkách si môžete všimnúť aj malé fľaštičky, efektne pomenované ako elixíry, ktoré sú vlastne veľké koncentráty napríklad zázvoru, či rakytníku a mali by nás nadopovať vitamínmi. Vo fľaške kúpite aj momentálne veľmi populárne rastlinné mlieka, o ktorých tvrdia, že veľmi dobre zasýtia, takže je to fajn olovrant alebo desiata.

Šťavami ponuka nekončí, pripravia vám aj na počkanie čerstvé smoothie podľa želania a keď ste hladní, tak majú v ponuke každý deň iné tri druhy šalátov, ktoré predávajú na váhu, hummus v miskách so zdravým chlebom, či chia puding. 

Alexko ochutnal čistú ananásovú šťavu, kde ich stroj dokáže odšťaviť celý ananás aj so šupkou, takže tento džús nabral úplne inú chuť ako zvyčajne a do minúty bolo po ňom. My sme ochutnali červenú šťavu B2 a zelenú G2, obe mali veľmi zaujímavé a premyslené chute. Držíme FACHu palce pri otvorení ostatných častí a dúfame, že si nájde veľa spokojných hostí. Prvých si už našli!