Estrela chce obmedziť občianske práva kresťanov v EÚ

dsc_3359-2773563

Poslankyňa Edite Estrela sa na Slovensku a v Európe dostala do povedomia vďaka tzv. Estrela reportu. Táto správa nakoniec schválená nebola, no podobné iniciatívy bežia ďalej – napr. správa Ulrike Lunacek o Cestovnej mape EÚ proti homofóbii a diskriminácii na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity, ktorá schválená bola. Najnovšie sa o slovo hlási opäť Edite Estrela so snahou obmedziť občianske práva kresťanov v EÚ.

Neslávne známa portugalská poslankyňa Edite Estrela chce obmedziť občianske práva kresťanov v EÚ. Napísala to v najnovšom vydaní časopisu Parliament Magazine v reakcii na iniciatívu občanov “Jeden z nás”, ktorej cieľom je zakázať, aby sa z európskeho rozpočtu financovali aktivity, pri ktorých dochádza k deštrukcii ľudského embrya. Slovenská europoslankyňa Anna Záborská preto iniciovala a spolu s ďalšími kolegami podpísala otvorený list redakcii časopisu, ktorý vecne reaguje na útok portugalskej poslankyne.

“Pani Estrela je známa svojou snahou zaviesť “právo na potrat” a povinnú sexuálnu výchovu už od prvých ročníkov základnej školy v celej EÚ. V reakcii na úspech iniciatívy “Jeden z nás” teraz požaduje zmeniť pravidlá pre európske občianske iniciatívy a vziať kresťanom právo navrhovať zmeny v európskej legislatíve. Pani Estrela je demokratka len dovtedy, kým ostatní súhlasia s jej názormi – ale ak sa niekto opováži vyjadriť iný názor, najradšej by mu zakázala účasť na demokratickom procese,” uviedla Anna Záborská.

Zdroj: Zaborska.sk

Ilustračné foto: Zuzana Molčanová

Spracoval: Tomáš Kuzár