Ernest Zacharevic

Ernest Zacharevic je mladý pouličny umelec z Litvy, ktorý momentálne žije v meste George Town, ktoré sa nachádza v provincii Penang v Malajzii. V roku 2012 vytvoril v tomto meste na vybraných uliciach niekoľko street artových malieb. Tie mohol uskutočniť vďaka projektu Mirrors George Town, ktorý bol súčasťou George Town festivalu.

V jeho práci sa často objavujú motívy s deťmi a v meste George Town ich môžete nájsť niekoľko. Chlapec na motorke, chlapec s dinosaurom, deti na loďke. Veľmi populárnou, priam vyhľadávanou atrakciou sa stala maľba dvoch detí na starom bicykli, ktorý je ale reálne primontovaný k nástenej maľbe a nabáda ľudí k intereakcii s pouličným dielom. Istý postup môžeme vidieť aj pri chlapcovi s motorkou, alebo stoličkou. Všetky maľby oslavujú neviazanosť života v meste a možno aj práve preto používa Ernest deti ako symbol tejto neviazanosti a detskej hravosti.

Ernest pri práci. Dielo “Malé dievča v modrom” (zo série projektu Mirrors George Town).

V roku 2012 spolupracoval Ernest aj na projekte s nemenovanou automobilkou, “Protect What´s behind you” (Chráňte to, čo je za Vami). Projektom chcela automobilová spoločnosť upozorniť na nehody, ktoré vznikajú pri nepozornom cúvaní, ale aj na svoje autá s bezpečnostnými spätnými kamerami.  V Q-Park parkovisku Lepage v Bruseli nakreslil Ernest na stenu šesť 3D malieb hrajúcich sa detí, ktoré predstavujú rizikovú

skupinu, pretože práve vďaka svojej hravosti a detskej nepozornosti môžu prísť ľahko k nehode.