Desať domácich prostriedkov k potlačeniu akejkoľvek vyrážky, akné, ekzému a psoriázy.

Existuje celá rada rôznych príčin, ktoré spôsobujú choroby ako ekzém, psoriáza, vyrážky a iné problémy. Ide o choroby, ktoré sú nepríjemné hlavne kvôli tomu, že sú na pohľad viditeľné a často sprevádzané príznakmi, ako je svrbenie kože, suchá koža, napätie a podobne.

Je dobré sa s týmito ochoreniami zaoberať okamžite. Existujú rôzne farmaceutické  lieky, masky a krémy avšak môžete skúsiť liečbu prírodnými liekmi, ktoré sú bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Domáce opravné prostriedky na potlačenie kožných problémov

Existuje mnoho domácich liekov, u ktorých sa zistilo, že zmierňujú symptómy týchto ochorení. Tiež pomáhajú upokojiť pokožku. Niektoré domáce lieky pomáhajú bojovať proti svrbeniu, niektoré zmierňujú symptómy hydratáciou a pokožka je tak pružná a zdravšia. Prinášame vám desať spôsobov, ako zmierniť potlačiť nepríjemné vyrážky, ekzémy a psoriázu.

1) Zmeňte svoje sprchovacie návyky
Milujete horúcu vodu? Máte radi každý deň teplú sprchu, ktorá vás teplo zahrieva? Horúca voda ovplyvňuje vašu pokožku a potom je suchá. Ak máte vyššie uvedené problémy, odporúčame vám, aby ste sa držali vlažnej vody. Tiež používajte jemné gély bez vôní. Tieto sú zvyčajne jemnejšie na pokožku. Potom jemne vysušte telo, nikdy ho nedrhnite ručníkom. Aplikujte prírodné maslo na telo alebo olej, hydratačný krém na vaše telo a dobre ho nechajte vstrebať ešte predtým ako sa oblečiete.

2) Slaná voda
Slaná voda je účinná pri liečbe mnohých problémov s kožou a pokožkou, svrbivé vyrážky nie sú výnimkou. Odporúčame rozpustiť jednu čajovú lyžičku morskej soli v jednej šálke vody. Potom nalejte tento roztok do rozprašovacej fľaše a naneste ho priamo na postihnutú časť tela.

3) Kokosový olej
Kokosový olej má zvlhčujúce a antibakteriálne vlastnosti. Tento olej pomáha pri mnohých chorobách a problémoch vrátane kožných problémov. Vezmite si panenský kokosový olej a natrite celé telo. Má príjemnú vôňu, ktorá je prirodzená, nie je pridaná, a nebude dráždiť vašu pokožku.

4) Kurkuma
Štúdie dokázali, že kurkuma je účinná na znižovanie zápalu, čo znamená, že môže pomôcť pri mnohých kožných problémoch vrátane psoriázy. Kurkuma dokáže chrániť pokožku pred neutralizáciou voľných radikálov, znižuje čas hojenia rán. Je to skvelý antioxidant. Ak chcete dosiahnuť tieto výhody, skúste konzumovať jednu čajovú lyžičku kurkumy denne.

Ďalším dobrým spôsobom, ako zahrnúť kurkumu do každodenného jedálnička, je pripraviť si čaj z kurkumy.

5) Banánová šupka
Možno to znie nezvyčajné, ale banánová šupka môže výrazne znížiť svrbenie, zápal a suchú pokožku. Vytvorte hydratačnú a upokojujúcu masku. Ako? Zmiešajte avokádo, surový med a vydlabte banánovú šupku. Všetko premiešajte a naneste studenú pastu na postihnutú pokožku.

6) Med
Surový a organický med je antimikrobiálny, protizápalový a pomáha liečiť poškodenú pokožku. Postihnuté oblasti, ktoré spôsobujú bolesť, ošetrite tenkou vrstvou medu, ktorá sa aplikuje na zapálenú pokožku. Potom zakryte obväzom, neťahajte príliš veľa. Po dvadsiatich až tridsiatich minútach odstráňte obväz a opláchnite zasiahnutú oblasť studenou vodou. Opakujte tento postup tak často, ako potrebujete.

7) Olivový olej

Olivový olej lisovaný za studena je ďalším prírodným liekom, ktorý je nabitý omega-3 mastnými kyselinami, ktoré znižujú zápal. Zoberte olivový olej a aplikujte na postihnuté oblasti pokožky. Šupinaté škvrny môžu zmäknúť. Ak psoriáza ovplyvňuje pokožku hlavy,  dajte si olivový olej. Nalejte ho do pokožky hlavy, aby ste predišli suchej koži. Pridajte olivový olej do vašej stravy, dovolíte mu taktiež pracovať zvnútra.

8) Vitamín D
Štúdie ukazujú, že vitamín D a jeho použitie môžu pomôcť pri ekzémoch. Môže tiež pomôcť s vážnejším stavom ekzému, ktorého vznik je v korelácii s nižšou hladinou vitamínu D. Denne je dobré užívať 5000 IU vitamínu D.

9) Aloe vera gél
Čistý gél z aloe vera je bohatý na protizápalové a liečivé zlúčeniny. Tento gél poskytuje príjemný chladivý pocit, ktorý pomáha pri svrbení kože. Ak máte ekzém alebo psoriázu, zvážte, či je lepšie mať doma vlastnú rastlinu aloe vera. Gél môžete používať nepretržite. Čistý gél z aloe vera sa nachádza v obchodoch so zdravou výživou a v lekárňach.

10) Ľanové semienko
Ľanové semeno je nabité omega-3 mastnými kyselinami. Blokujú vo vašom tele chemickú látku nazvanú kyselina arachidónová, ktorá spôsobuje zápal. Je veľmi dôležité mať na pamäti, že ľanové semienko musí byť zbavené šupky, aby vám poskytlo najväčšie výhody. Inak v celku sú malé a hladké a môžu prejsť cez telo bez akéhokoľvek účinku. Môžete pridať ľanové semienko do sendviča alebo posypať ním mäso, šaláty a podobne.

Zdroj: www.healthiestalternative.com