Darčekový horoskop! Najlepšie darčeky pre všetky znamenia, odteraz už budete vždy vedieť čo kúpiť na narodeniny.

Aký darček urobí Baranovi najväčšiu radosť? Baran je nátura veľmi podnikavá a zvedavá. Jeden koníček u neho strieda druhý. A každý nový záujem predstavuje pre Barana celý nový, nepreskúmaný svet, ktorý úplne pohltí jeho pozornosť. Odpoveď je teda jasná. Baran by mal dostať darček zodpovedajúci jeho súčasnému záujmu a prianiu. Ak si však nie ste istí, ak neviete, čo práve teraz Barana zaujíma, alebo ste ho už dávno nevideli, darujte mu peniaze vo veľkej, štýlovej, žiarivo zdobenej obálke. Expanzívnej baranovej náture, ktorej živlom je oheň, veľmi sedí darček priťahujúci pohľady, tešiace oko žiarivými a šťavnatými farbami.

Čo darovať Býkovi?

Ak je pravda, že kniha je najlepší darček, potom kniha pre Býka musí byť naozaj zvláštna. Prepychové vydanie v bohato zdobenej väzbe, s nádhernými ilustráciami. To isté platí o každom inom darčeku. Pre Býka je dôležité, aby darček bol drahý a trvanlivý, aby vydržal “veky” a Býk sa ním mohol kochať a byť na neho pyšný. Býk je zemné znamenie a jeho hlavným rysom je praktickosť, preto darček pre neho musí byť vždy niečo materiálne, čo má dlhé použitie. Nehodia sa ani veľmi drahé lístky na premiéru. Predstavenie skončí a Býk si bude pripadať mrzuto, veď predsa poriadny darček nemá žiadny koniec !?

Čo darovať Blížencom?

Blíženci sú znamenie veľmi nestále. Zbožňujú prekvapenie a radosť budú mať z každého neobvyklého, tým viac potom exotického darčeka: suveníru z tichomorských ostrovov, dizajnérskej bižutérie, hodín, ktorých ručičky idú opačným smerom atď. Uveďte Blíženca do údivu a váš darček má úspech zaručený! Blíženci plne ocenia tiež ručne vyrobený výrobok (veď rovnaký nikto iný nemá!) A tiež výrobky, ktoré sú ľahučké a vzdušné, napríklad zo skla a ocele. Vzduch je živlom Blížencov a páči sa im všetko, čo im ho pripomína, pretože im to do života vnáša pocit slobody a voľného priestoru.

Čo darovať rakovi?

Rak je znamenie citlivé a uzavreté. Vybrať mu darček nie je ľahké. Tajne dúfa, že sa trafíte, sám však svoje priania nijak najavo nedáva. Samozrejme, že najlepšie by bolo rakovi darovať to, po čom túži, ale ak si nie ste istí, je tu rad darčekov, ktoré rakovi vždy prídu vhod. Po prvé to sú rôzne drobnosti a pekné veci, ktorými možno skrášliť príbytok, alebo ich použiť v domácnosti. Okrem toho Raci milujú všetko, čo je spojené s minulosťou a dávnymi časmi, takže dáte ak im niečo v antikvariátovom štýle, určite urobíte radosť. Nezabudnite, že Rak je veľký estét a darček musí potešiť aj jeho pohľad.

Čo darovať Levovi?

Lev je slnečné znamenie. Jeho povaha je rovnako široká a štedrá, ako samo Slnko. Pri výbere darčeka sa nesmiete držať späť. To by Lev nikdy nepochopil. Drahý darček je v Levových očiach gestom vyjadrujúcim, že si ho naozaj vážite. Preto je hodnota darčeka pre Leva tak významná. Darček pre Leva musí byť skutočne vyberaný, aby sa ním mohol kochať a ukazovať ho známym (ktorých má nepreberné množstvo). Ak nemáte dostatok financií na zakúpenie dostatočne hodnotného daru, kúpte mu niečo malé, ale rozhodne veľmi známej značky a z poslednej modelovej rady. Pamätajte, že o darček pre Leva vždy platí: “Lepšie drahá maličkosť, ako lacná sériovka!”

Čo darovať Panne?

Na darčeku Panny v prvom rade ocenia jeho praktickosť. Nie snáď, že by ocenili iba súpravu kastrólov, ale je faktom, že darček pre nich má mať nejaké užitočné poslanie. Inak je to vec patriaci v ich očiach na smetisko. Ostatne, vyhovieť Panne pokiaľ ide o darček, je ľahké. Stačí sa jej priamo opýtať. Panna vám rada oznámi, čo si želá. Podľa jej názoru je to ďaleko lepšie, než sa trápiť s darčekom, ktorý v byte len zaberá miesto!

Čo darovať Váham?

Na rozdiel od väčšiny iných znamení je ľahké urobiť Váham darčekom radosť. Aj keď ich priania neuhádnete, Váhy budú mať radosť. Milujú prekvapenia a sú rady už len preto, že niečo dostávajú. Darček pre Váhy môže byť klasický alebo ultramoderný, žartovný či solídny, drahý alebo lacnejší, Váhy každý prijmú s potešením. Jediné, čo vám estétské Váhy neodpustia, je nevkus. Darček pre nich musí byť vycibrený a byť potechou pre oko!

Čo darovať Škorpiónovi?

Škorpión je podivuhodná osobnosť, priletel z inej planéty a želá si, aby aj darčeky pre neho boli zvláštne. Dokáže sa aj uraziť, ak dostane to, čo ostatní: plyšáka alebo inú hlúposť! Ukazuje mu to, že si neceníte jeho unikátnych vlastností. To nijako neznamená, že by snáď darček pre neho musel byť extra drahý. Všetko, čo podnieti jeho nekonečnú fantáziu, vyvolá spokojnosť. V prvom rade to platí o dotyku dobrodružstva a ďalekých ciest, rovnako ako o ručne robených výrobkoch a erotickej tematike. Etnické motívy aj darčeky s erotickým podtextom Škorpión vždy víta.

Čo darovať Strelcovi?

Najlepším darčekom pre zvedavého a spoločenského Strelca je samozrejme nejaká cesta. Dajte mu zájazd na tropické ostrovy alebo výstup na Everest a bude naveky vaším dlžníkom. Každý darček pre Strelca mu musí priniesť výrazné (ideálne priamo silné) pocity, či už ide o ohromujúcu knihu alebo zoskok padákom.

Čo darovať Kozorožcovi?

Ak chcete zbytočne minúť peniaze, darujte Kozorožcovi “niečo pre krásu”. Krása je pre Kozorožca neoddeliteľná od užitočnosti, takže nejaký iba krásny predmet je pre neho to isté, ako prázdne miesto. A ešte horšie – taký predmet navyše zaberá miesto! Skutočný darček pre Kozorožca musí nadväzovať na hlavný zmysel, hlavné meradlo jeho života. Ale zase to neprežeňte s praktickosťou, Kozorožec je predsa len človek, žiaden robot. Rovnako ako každý aj on rád v darčeku uvidí akúsi nadbytočnosť, takže jeho vyloženú užitočnosť by malo skrášľovať niečo originálne, napríklad dizajn alebo nejaké nové funkcie.

Čo darovať Vodnárovi?

Vodnár je človek budúcnosti, nepredvídateľný a originálny. Často nerozumie ani sám sebe, takže ak s ním snáď náhodou nežijete v spoločnej domácnosti, len ťažko budete hádať, aký darček by sa pre neho hodil. To však nevadí. Vodnár je natoľko zvedavý, že ho poteší každý darček, ktorý ho dokáže prekvapiť. Všetko nové, neobyčajné, zábavné, podivné aj výstredné je pre Vodnára skvelým darčekom. A musí to byť darček úplne neočakávaný, niečo ako čertík, ktorý vyskočí z krabičky. Vodnár nesmie mať tušenie, čo mu chcete darovať, inak by sa všetky jeho jasavé emócie vyparili vopred!

Čo darovať Rybám?

Založením sú Ryby tajuplné a záhadné. Je ťažké spoznať, čo sa im páči a po čom prahnú. Sú však veci, o ktorých celkom iste vieme, že ich Rybám darovať nesmieme. V prvom rade to platí o čisto praktických predmetoch do domácnosti. Aj ten najdrahší vysávač skazí citlivým Rybám náladu. Ako darček túžia dostať nie nejakú hrubú vec, ale niečo viac. Ryby samy sú schopné vynaložiť obrovské úsilie, aby svojim blízkym zadovážili niečo ako stvorené práve pre nich. Ak chcete Ryby naozaj potešiť, urobte pre nich to isté. Neľutujte čas a vyberajte srdcom, nie rozumom. Darček musí byť jemným koktailom Romantiky, snívania a fantázie.

Zdroj: astroplus.cz