Darček pre prvoprijímajúceho

Pre tých, ktorí uvažujú, čo venovať dieťaťu na prvé sväté prijímanie, ponúka Spolok sv. Vojtecha darčekovú škatuľku, ktorá poteší oko i srdce dieťaťa. Vkusné balenie s nálepkou obsahuje modlitebník Od srdca k Srdcu, magnetickú záložku do knižky s pekným obrázkom, farebný ruženec a veselý prívesok na mobil. „Darčekovú sadu sme pripravili ako tip pre rodičov, kňazov, krstných rodičov či katechétov.

Tí neraz premýšľajú, čo darovať prvoprijímajúcemu, aby na tento deň nezabudol a zároveň mal z darčeka radosť. Škatuľka je finančne nenáročná a pritom ponúka tak hodnoty, ako aj milé drobnosti,“ hovorí riaditeľ Spolku sv. Vojtecha Ivan Šulík.

Modlitebník pre deti Od srdca k Srdcu, ktorý je súčasťou darčekového balenia a zároveň sa dá kúpiť aj osobitne, vychádza už v devätnástom vydaní a sprevádza niekoľko generácií slovenských detí. Ponúka základné modlitby a piesne, ktoré najmenších postupne uvedú do života viery. „Nové vydanie má dve verzie – oranžovú a modrú, preto si na svoje prídu dievčatá i chlapci,“ dodáva Ivan Šulík.

Ďalším zaujímavým tipom je Pamätná kniha na prvé sväté prijímanie, kam si deti zapíšu deň, keď sa prvý raz stretli s Pánom Ježišom v Oltárnej sviatosti, ale aj miesto, kde sa to udialo a meno kňaza, ktorý ich sprevádzal. Môžu si tam zaznačiť spomienky na túto slávnosť a prečítať si o osude niektorých svätých.