Dajte zbohom vysokému krvnému tlaku a cholesterolu vďaka tomuto receptu.

liek-na-krvny-tlak

Nezdravá strava, ktorú preferuje mnoho ľudí, je bohatá na zlé tuky, cukry a soli, a to pre naše telo vôbec nie je dobré. To všetko prispieva nielen k priberaniu na váhe, ale takisto k rôznym vážnym zdravotným problémom. Typické sú srdcové choroby, vysoký cholesterol a krvný tlak a podobne.

Srdcové choroby sú spôsobené najmä nesprávnou stravou, preto je nevyhnutné zmeniť životný štýl. Odporúča sa udržiavať zdravú hmotnosť, pravidelné cvičenie, kontrola vysokého krvného tlaku, znižovanie hladiny cholesterolu a prestať fajčiť!

Riziko srdcových chorôb je skutočne možné zvrátiť vďaka zdravej strave, hmotnosti a pravidelného cvičenia. Naviac, vám prinášame prírodný recept, ktorý veľmi dobre pomáha znížiť krvný tlak, cholesterol a triglyceridy.

Ako tento nápoj pripraviť?

Budeme potrebovať:

  • 1 strúčik strúhaného cesnaku
  • šťava z polky citrónu
  • 1/2 čajovej lyžičky strúhaného zázvoru
  • 1 polievková lyžica jablčného octu
  • 1 polievková lyžica organického surového medu

Postup:

Vezmite všetky prísady a dajte do misky a poriadne premiešajte. Zmes sa odporúča hneď skonzumovať, najlepšie na večer.

Čo dokáže táto zmes?

Surový cesnak dokáže znížiť hladinu triglyceridov, cholesterolu a cukru v krvi. Ukázala to štúdia na zvieratách. Cesnak má množstvo prínosov pre ľudské zdravie, môže napríklad pomôcť zabrániť alebo zvrátiť aterosklerózu.

Zázvor významne dokáže znížiť hladinu triglyceridov a cholesterolu u pacientov, ktorí trpia diabetesom, nefrotickým syndrómom, hypotyreózou a alkoholizmom.

Jablčný ocot funguje skvele na mnoho problémov, napríklad pomáha s chudnutím. Okrem toho zlepšuje a posilňuje kontrolu hladiny cukru v krvi, znižuje hladiny inzulínu, znižuje takisto vysokú hladinu triglyceridov a cholesterolu u pacientov, ktorí trpia cukrovkou druhého typu.

Med má jemný účinok, dokáže ochrániť krv pred tvorbou cholesterolu. Má takisto veľmi príjemnú chuť.

Keď znížite hladinu cholesterolu a triglyceridov v tele, znížite tým riziko vzniku srdcových chorôb. Stačí konzumovať tento liek, zdravo sa stravovať, pravidelne cvičiť a žiť zdravo, Je dôležité takisto znížiť príjem vysoko spracovaných potravín a do svojej stravy začleniť väčšie množstvo dobrých tukov.