Cuboro

História kreatívno-logickej hry Cubora sa píše už od roku 1976, keď Matthias Etter pri práci so žiakmi so špeciálnymi potrebami vo švajčiarskom Berne začal vyvíjať jednoduché hry s niekoľkými prvkami – kocky, tunely, kanáliky, gulôčky.

V roku 1985 túto hru rozšíril na 12 základnych prvkov a začal ju predávať ako rodinnú hru. Dnes tvorí Cuboro 82 rôznych prvkov a od roku 1997 patrí pod spoločnosť Cubor, ktorá distribuuje kreativné a logické hry, prevažne z dreva. Cuboro teda nie je iba hrou pre deti, ale aj pre dospelých.

Kompletný sortiment Cuboro porduktov sa vyznačuje precíznym vypracovaním dbajúc na rešpektovanie životného prostredia. Výroba je priamo vo Švajčiarsku v malej rodinnej firme (mesto Hasliberg Reuti – časť Berner Oberland). Na Cuboro sa používa neupravené bukové drevo, ktoré prechádza špeciálnym procesom sušenia, vďaka čomu vydrží niekoľko rokov.

Na Slovensku nájdete Cuboro v predajniach, alebo v e-shope Vnímavých hračiek, alebo v prípade záujmu môžete navštíviť webstránku Cubora.