Citadela od Exupéryho

ssv2-300x143-8330444

Okrem toho, že v týchto dňoch navštevujeme hroby našich blízkych, môžeme sa zúčastniť viacerých obľúbených podujatí. Milovníkov hodnotnej literatúry určite poteší Citadela a čaro jesene pekne dokreslí lampiónový sprievod. A tento týždeň si prídu dokonca na svoje aj nadšenci poštových známok.

Spoločenstvo sv. Gabriela z Bardejova pozýva v spolupráci s Teologickou fakultou (TF) v Košiciach na filatelistickú výstavu známok kresťanskej tematiky venovanú svätorečeniu pápežov Jána XXIII. a Jána Pavla II., ktorú otvoria 6. novembra 2015 o 15:30 v átriu TF. Súčasťou výstavy je aj zbierka známok na misie. Výstava potrvá do 1. decembra 2015.

Spolok Svätého Vojtecha pozýva na prezentáciu knihy Citadela od Antoina de Saint-Exupéryho. Prezentácia sa bude konať 6. novembra o 16.00 na knižnom veľtrhu Bibliotéka v bratislavskej Inchebe na pódiu 2. Knihu predstaví prekladateľ Ján Švantner a výtvarník Miroslav Cipár. Podujatie moderuje Monika Kekeliaková.

Aj tento rok chceme spolu osláviť svatok patróna našej Bratislavskej  arcidiecézy – svätého Martina. Oslavovať budeme 7. novembra 2015. Začneme sv. omšou, ktorú bude sláviť o. arcibiskup v katedrále sv. Martina o 16:00. Potom budeme mať lampiónový sprievod starým mestom, na čele ktorého pôjde svätý Martin. Sprievod zakončíme u františkánov, kde nás čaká ďalší program pre deti (scénka, tvorivé dielne, hry, eRko tance).

Prajeme požehnaný čas pri modlitbách za duše v očistci.