Čierna omša v Oklahome za 15 dolárov. Katolíci bojujú za jej zrušenie

Oklahomský arcibiskup Paul S. Coakely vyzval veriacich na modlitby, pokánie, eucharistické procesie a pobožnosti na úmysel zrušenia čiernej omše, ktorá sa má uskutočniť v Oklahoma City.

Čierna omša má byť 21. septembra v mestskej koncertnej sále v Oklahoma City. Ako informuje Rádio Vatikán, iniciátorom je satanistická skupina Dakhma of Angra Mainyu.

„Táto zvrátenosť je premysleným útokom na Eucharistiu, ako na fundament pravdy a viery všetkých kresťanov,“ napísal arcibiskup Coakely v liste veriacim oklahomskej arcidiecézy. Úrady v meste trvajú na prenajatí sály satanistickej skupine, a to aj napriek mnohým prosbám a žiadostiam veriacich a predstaviteľov arcidiecézy o zrušenie čiernej omše. Stanovisko radných sa odvoláva na prvý dodatok ústavy USA, ktorý zakazuje obmedzovať slobodu slova.

Satanisti vyhlásili, že počas „omše“ budú používať skutočné konsekrované hostie ukradnuté z kostola. Do svojho obradu, ale vložili zmeny, aby bol v súlade so zákonmi štátu Oklahoma, najmä pokiaľ ide o nahotu, verejné močenie a sexuálne akty.

Arcibiskup Coakely prosí veriacich o každodennú modlitbu ruženca a kňazov špeciálne vyzýva, aby sa po každej svätej omši modlili k sv. Michalovi Archanjelovi.

Vstup na čiernu omšu stojí 15 dolárov. Zúčastniť sa môžu osoby staršie ako 16 rokov. Satanisti v Oklahome sa už dvakrát pokúšali o tento obrad, ale v oboch prípadoch bola “omša” odvolaná. V januári sa zasa sekta Satanic Temple pokúšala, tiež v Oklahome, postaviť dvojmetrový pomník Satana.

Arcidiecéza v Oklahome zdôrazňuje, že satanistický rituál nie je zábava, ale smrteľne vážny modlársky a obscénny opak svätej omše.
Správu priniesol poľský katolícky denník Nasz dziennik.

Informoval: Pavol Hudák

Foto: womenofgrace.com