Chcete byť príťažlivá aj vo fitku? Toto je pre vás to pravé!

Určite existuje minimálne jedna činnosť, ktorú všetky ženy na svete z duše nenávidia. Touto katastrofálnou aktivitou bude zaručene kupovanie podprsenky! Ale čo môže byť ešte horšie, než kupovanie vrchného dielu spodného prádla? No predsa kupovanie športovej podprsenky! Na jednej strane je super, že módne značky myslia na všetko a takúto parádnu vec vynašli, no na strane druhej je potrebné zdôrazniť, že orientovať sa v tom množstve strihov a materiálov je naozaj nad naše sily. 

Jednotlivé druhy športových podprseniek je skutočne možné rozdeliť podľa toho, aký typ športu chcete vykonávať. Čo znamená, že napríklad na beh potrebujete podprsenku s pevnejšou výstužou ako na yogu, či pilates.

Na cvičenie, pri ktorom dochádza k minimálnym nárazom potrebujete športovú podprsenku s minimálnou výstužou. Naopak v tomto kúsku oblečenia by ste sa mali cítiť uvoľnene a príjemne.

Táto podprsenka sa väčšinou vyznačuje tenšími, jemnejšími ramienkami a celkovým vzhľadom pripomína skôr kratší top. Ako príklad tohto druhu športu, na ktorý sa nám hodí práve tento druh športovej podprsenky, je možné uviesť yógu, poprípade výlety do prírody.

Široký výber podprseniek rôznych typov a veľkostí ponúka e-shop Astratex.sk. Pokiaľ objednaná bielizeň zákazníčke nesedí, môže ju bez obáv poslať späť a Astratex jej vráti peniaze.

Športové cvičenie, pri ktorom už dochádza k mierne silnejším otrasom jednotlivých častí nášho tela, ako napríklad bicyklovanie, či posilňovanie potrebuje športovú podprsenku so silnejšou výstužou. V tomto prípade sa môžete spoľahnúť na omnoho pevnejšie košíčky, ktoré sú vo väčšine prípadov vybavené aj vyberateľnými vypchávkami. Ramienka by mali byť o niečo hrubšie, pričom na chrbte môžu byť prekrížené.

Posledným, najdynamickejším druhom cvičenia je šport, pri ktorom dochádza k maximálnym nárazom. Medzi tieto športové cvičenia zaraďujeme napríklad beh, tanec, či aerobic. Práve beh je športom, ktorý väčšina žien nechce vykonávať práve preto, že nedisponuje správnym druhom športovej podprsenky, ktorá by si plnila svoju úlohu, tak ako mala. V tomto prípade musí športová podprsenka poskytovať svojej majiteľke čo najpevnejšiu oporu. Výstuž musí byť pevná po celej svojej dĺžke. Ramienka by mali byť širšie, poprípade okolo krku.

Samozrejme, ako pri každej podprsenke je najdôležitejšie vybrať si tú správnu veľkosť.

Zdroj: Thezoereport.com | Instagram.com, Freepik.com, Youtube