Budeme mať nového biskupa! A nie len to.

forgi-300x168-2121607Aj tento týždeň Vám prinášame prehľad najzaujímavejších kresťanských podujatí, z ktorých si určite vyberie každá veková kategória. Informácie o aktuálnych kresťanských podujatiach vám prináša VÝVESKA.SK, internetový portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

1. KONSEKRÁCIA NOVÉHO POMOCNÉHO BISKUPA MONS. MAREKA FORGÁČA

Výnimočnú udalosť zažijú veriaci Košickej arcidiecézy. Vo štvrtok 1. septembra totiž príjme biskupskú konsekráciu otec Marek Forgáč, ktorého vymenoval za košického pomocného biskupa pápež František. Slávnosť začne o 10. hodine v Dóme sv. Alžbety na Hlavnej ulici v Košiciach.

2. HONTFEST

V sobotu 3. septembra sa v amfiteátri v Dudinciach uskutoční kresťanský festival HONFEST. Program začne od 13. hodiny. Vystúpia kapely eSPé, Lamačské chvály, Godknows, Sila, Vlado Regas, či tanečná skupina Fordžoj. Duchovným slovom sa prihovoria speakri ako Peter Lipták, Julo Slovák a Andrej Kmotorka. Súčasťou programu budú aj rôzne sprievodné, zábavné a športové aktivity.

3. PÚŤ ANGELUS

Všetkých mladých, ktorí rozlišujú svoje povolanie, pozývame na Púť angelus. Jej cieľom je rozlíšiť kam ťa Boh volá – či už do manželstva, alebo zasväteného života. Program začne v sobotu 3. septembra na námestí v Kremnici, pri starom františkánskom kláštore, neformálnym programom o 10.30. Na púť smerom ku Kremnickým Baniam cez Krahule – vyrazíme po spoločnej modlitbe Anjel Pána o 11:43.