Biskup Gális sa stretol s predstaviteľmi Fóra kresťanských inštitúcií

Žilinský biskup, Tomáš Gális, sa stretol s predstaviteľmi Fóra kresťanských inštitúcií (FKI) v Žiline. Stretnutia sa zúčastnil aj eparcha Peter Rusnák, ktorý je v Konferencii biskupov Slovenska na čele Rady pre laické a apoštolské hnutia. V rámci stretnutia sa diskutovali aktuálne spoločenské témy a výzvy a možnosti vzájomnej pomoci a spolupráce.

Podľa biskupa Gálisa sa v dnešnej spoločnosti rozmáha tzv. kultúra vytesňovania, kde treba mladých znemravniť (viď nový Hupsov šlabikár Hipka), starých odstaviť a strednú generáciu zaneprázdniť honbou za pohodlím a materiálnym bohatstvom (napr. nedeľné nakupovanie). Katolícka Cirkev a organizácie sústredené v FKI sa dlhodobo snažia ponúkať lepšiu alternatívu a spoluvytvárať kultúru a spoločenské dianie na Slovensku: Áno pre život sa pomáha týraným ženám, C.A.R.D.O sa zameriava na dobrovolníctvo, Horúci tím pracuje prevažne s Rómami a podobne.

Podobné stretnutie sa uskutočnilo pred niekoľkými dňami v Bratislave, kde biskup Haľko diskutoval s vedúcimi laických spoločenstiev. Vízia lídrov kresťanských organizácií a spoločenstiev je organizovať pravidelné stretnutia s biskupmi vo všetkých diecézach.

Tlačová správa týkajúca sa podujatia: Na Novembrovom fóre v Žiline FKI ocení Rudolfa Fibyho SF.