Awakening Slovakia & Koncert Hillsong Worship (AUS)

V poradí tretie podujatie organizované pod záštitou spoločného evanjelizačného projektu Mládež pre Krista na Slovensku a Youth For Christ – Central Europe je za nami. Festival Awakening Slovakia nie je len worshipový festival, na ktorom vystúpia známe kapely. Jedná sa o podujatie, ktoré je súčasťou a zároveň celoročným pokračovaním festivalu CampFest.

Primárnou myšlienkou je zápas za prebudenie nielen v našej ale rovnako aj v okolitých krajinách. Awakening Slovakia je o hľadaní, upevňovaní a obnove vzťahu s Bohom. V našich srdciach bije túžba zažiť Jeho prítomnosť a šíriť nebeské kráľovstvo medzi Jeho deťmi. Tentokrát pozvanie na podujatie prijala svetoznáma worshipová kapela Hillsong Worship (AUS).

V Poprade sa zastavili v rámci ich prvého turné po Strednej Európe ku novému CD Open Heaven River Wild. Kapela skrze svoju službu privádza milióny ľudí na svete do Božej prítomnosti a tak tomu bolo aj počas tohto večera, kedy odzneli ich najznámejšie pesničky ako Oceans, No other name, ale rovnako aj piesne z najnovšieho albumu.

Atmosféru plnú Božej dobroty umocnilo svedectvo člena kapely Davida Ware a zároveň výzva k spoločnej modlitbe. Na záver programu si kapela pre návštevníkov pripravila pár tanečných skladieb, ktoré roztancovali celé publikum. Na Awakening Slovakia do vypredanej Popradskej Arény prišlo rekordných 4200 účastníkov. Návštevníci boli nielen z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Českej republiky, Poľska a Ukrajiny.

Bolo úžasné vidieť ako ľudia rôznych národností spolu v jednote oslavujú Boha. A zároveň ako sa poslanie Awakening Slovakia stáva skutočnosťou. Celé podujatie sa nieslo v znamení Božej milosti a prítomnosti. Počas večera sme mohli zažiť nielen vyliatie Božej radosti na tomto mieste, ale aj mnoho vnútorných uzdravení.