Aliancii za rodinu prišlo ďalších vyše 10.000 podpisov za referendum o ochrane rodiny

BRATISLAVA, 22. septembra – Za posledný mesiac prišlo Aliancii za rodinu (AZR) ďalších viac ako 10.000 podpisov pod petíciu za vypísanie referenda o ochrane rodiny. Hoci AZR ukončila zber podpisov odovzdaním 408.000 podpisov prezidentovi na konci augusta, podpisy prichádzajú neustále ďalej.

„Tieto podpisy už, samozrejme, nebudeme môcť využiť, ale vnímame ich ako ďalší silný podporný hlas za ochranu rodiny. Môžeme tak pokojne hovoriť, že referendum podporuje oficiálne okolo 420.000 ľudí a ak sa pridajú ďalší, budeme ich brať do úvahy. Naši sympatizanti a dobrovoľníci z regiónov nám dávajú informácie, že mnoho ľudí chcelo podpis pridať po tom, ako prezident poslal referendum na ústavný súd,“ uviedol hovorca Aliancie Anton Chromík. Podľa neho je to prejav toho, že ani snaha o obštrukcie politikov nedokáže ľuďom zabrániť v prejavení názoru.

Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií a jednotlivcov, ktorá vznikla v decembri 2013 na podporu hodnôt manželstva a rodiny. Neviaže sa na žiadnu ideológiu, vierovyznanie či politickú stranu a je otvorená pre všetky organizácie, jednotlivcov, skupiny, inštitúcie, spoločenstvá či iné zoskupenia občanov, ktoré sa stotožňujú s vyhlásením Aliancie.

 Alianciu momentálne podporuje 109 organizácií venujúcich sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, slobodným matkám, hendikepovaným, vzdelávacím aktivitám a tiež ochrane a presadzovaniu ľudských práv. Organizácie združené v Aliancii za rodinu zastupujú vyše 200.000 občanov Slovenska od stredoškolákov, cez vysokoškolskú mládež, aktívnych dôchodcov až po podnikateľov a akademické prostredie. Ambíciou Aliancie za rodinu je získať pre svoje myšlienky čím viaceré organizácie s víziou vytvoriť mohutné celospoločenské hnutie, ktoré sa postaví za manželstvo a rodinu, za ich dôležitosť a výnimočnosť. Hovorcami aliancie sú Anna Verešová, Anton Chromík a Peter Kremský.

27. augusta odovzdala Aliancia 408.000 podpisov prezidentovi za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny.

autor: TS Aliancie za rodinu