Aliancia za rodinu: Volič má právo poznať názory svojich zástupcov

a-chromik-11a-4201-300x187-8314140

Aliancia za rodinu považuje za kľúčové zjednotenie všetkých politických subjektov na systematickej prorodinnej politike, ktorá dokáže obrátiť negatívny demografický vývoj. Okrem médií, ktoré majú absolútne nezastupiteľnú úlohu vo formovaní názorov ľudí je tu aj parlament, ktorý musí prijímať komplexné opatrenia v prospech rodín.

Preto Aliancia za rodinu pripravila pre kandidátov do parlamentu projekt hlaszarodinu.sk. Na tomto portále môžu podpísať Deklaráciu za rodinu, ktorá obsahuje prorodinné opatrenia. Prvým a najdôležitejším opatrením, ku ktorému sa politici zaväzujú, je, že budú hlasovať za všetky dobré a vhodné opatrenia k tomu, aby si rodiny v súlade so svojim želaním mohli dovoliť mať viac detí.

Namiesto nariekania či odsudzovania politikov sme sa rozhodli ísť pozitívnou cestou. My chceme dať hlas rodine! Chceme, aby naši poslanci v budúcom parlamente boli našim hlasom pre rodinu. Chceme ukázať tých kandidátov za poslancov, ktorí podpísali Deklaráciu za rodinu a sľúbili nám všetkým ako budú hlasovať v tých najpodstatnejších veciach, kde sa nesmie pozerať na stranícke tričko.

Každý z nás má možnosť zakrúžkovať 4 kandidátov z jednej politickej strany, ktorých chceme uprednostniť pred inými pre ich kvality.

Len pred pár dňami sme postupne oslovili predsedov viacerých relevantných politických strán a ich reakcia bola nadmieru pozitívna. Mnohé strany zareagovali a poslali túto informáciu svojim kandidátom, ktorí Deklaráciu podpísali. Pozitívne zareagoval aj priamo pán predseda SNS pán Danko, ktorý podpísal Deklaráciu za rodinu. Pozitívne odozvy prišli z viacerých strán a hnutí, mnohé ako Sieť, Oľano, KDH, NOVA, SNS. Rovnako možno očakávať v najbližšej dobe aj zapojenie SMK.

Veríme, že každý prorodinný kandidát sa prihlási k Deklarácii za rodinu svojim podpisom. Pred voľbami vyhodnotíme počet zapojených kandidátov a odovzdáme každému voličovi informáciu o názoroch jeho budúcich zástupcov. Tento projekt bude pokračovať a jeho ďalšou fázou bude následne vyhodnotenie plnenia Deklarácie u úspešných poslancov počas budúcich štyroch rokov v parlamente.