Aktivita je kľúčom k životu, o akom snívate

Streda, 08. August 2013, 23:54, Zverejnil

Ak chcete uspieť,

môžete čakať, až vám svet naservíruje úspech na striebornej tácke.

Alebo sa spoľahnete len na seba

a pričiníte sa, aby sa vaše sny naplnili

(Chérie Carter-Scottová)

 25-2-4169144

Ak sa chcete pohnúť z miesta, kde sa nachádzate, na miesto, o akom snívate, je nevyhnutné, aby ste si osvojili myšlienku, že za kvalitu vášho života je zodpovedná len jediná osoba. A tou osobou ste VY. Za to, kde sa nachádzate, môžu vaše rozhodnutia, vaše myslenie a vaše postoje. Vedome musíte prevziať úplnú zodpovednosť za to, kde ste a kde chcete byť . Čím viac cítite, že máte kontrolu nad tým, čo sa vám v živote deje, tým máte väčší pocit osobnej sily, sebadôvery a sebavedomia.

Ak sa naozaj chcete pohnúť dopredu, musíte pochopiť, že jedinou možnosťou je BYŤ AKTÍVNY – teda KONAŤ. Aktivita je myšlienka, ktorú prenesiete do reálneho života. Sedenie so založenými rukami, obviňovanie iných a sťažovanie si na okolnosti, vymýšľanie výhovoriek a dôvodov prečo niečo nemôžete alebo ste doposiaľ nemohli a zvaľovanie viny na vonkajšie okolnosti, vás neposunú ani o milimeter dopredu. Navyše nie je vám to už trápne? Prestaňte sa donekonečna ľutovať a sťažovať, aký je život k vám nespravodlivý. Prestaňte znepríjemňovať život vášmu okoliu a zoberte to do svojich rúk.

a-climber-hanging-onto-a-steep-cliff

„Uskutočňujte veci, namiesto toho,

aby ste čakali a dúfali,

že sa uskutočnia samé.“

Nesnažte sa splniť si svoje sny a túžby hneď a naraz, nemôžete zrazu celý svoj život prevrátiť „naruby“. Postupujte postupne a pomaly, zamerajte sa na samotný začiatok.Najdôležitejší je úplne prvý krok, ktorý vám dodá silu a odvahu, povzbudí vás a nakopne na ceste za lepším životom. Nepokúšajte sa hneď od začiatku nájsť tú najsprávnejšiu cestu.Bude sa pred vami odvíjať postupne. Skutočná zmena v živote si vyžaduje čas a trpezlivosť. Zároveň vytrvalosť, disciplinovanosť a pevnú vôľu. Ale pokiaľ nezačnete niečo robiť, nič sa nestane. Aké jednoduché, však?

Neuvažujte „ako“ to máte urobiť. Uvažujte „čo“ máte urobiť. Na to, aby ste sa čo i len o kúsok priblížili k svojmu cieľu, musíte podniknúť nejaké kroky, teda byť aktívny. Už prestaňte len snívať. Začnite so svojim životom niečo robiť. Bez akcie nie ste účastníkmi hry, ale iba pozorovateľmi čakajúcimi na začiatok. Zmena diváka na aktívneho účastníka začína jediným krokom – tým prvým.

Aby ste mohli byť šťastní a usmievať sa, musíte urobiť veci, ktoré sa vám momentálne urobiť nechce. Nenechávajte si ich na neskôr. Tá správna doba je práve tu a práve teraz. Opustite svoju „zónu pohodlia“.  25-3-3515968

„Tajomstvo úspechu je začať konať.

Tajomstvo začiatku konania je rozdeliť si svoje veľké neprekonateľné úlohy

na malé a zvládnuteľné a potom začať prvou z nich.“

(Mark Twain)

Ktorú konkrétnu oblasť svojho života by ste chceli zmeniť? Urobte si zoznam všetkých vecí, ktoré musíte urobiť, no z nejakého dôvodu sa vám do toho nechce.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Skvelé. A teraz sa musíte nakopnúť a vyvinúť aktivitu, urobiť všetko, čo ste si do toho zoznamu napísali.

Teším sa na vašu spätnú väzbu: .