Ako urýchliť rast a znásobiť hustotu vlasov prirodzeným spôsobom?

Nechali ste sa ostrihať a teraz neviete čo s novým účesom? Alebo máte pocit, že sa rast vašich vlasov zastavil? Zabudnite na umelé predlžovanie vlasov ale snažte sa rast vlasov podporiť prirodzeným spôsobom. Pozrite sa na rady, ktoré urýchlia rast, hustotu a celkovú kvalitu vašich vlasov.Jedzte veľa ovocia, zeleniny, mäsa a rýb

Jedzte veľa ovocia, zeleniny, mäsa a rýb

Základom je správna strava. Okrem toho, že zlepší kvalitu vlasov, vylepšíte si aj pokožku a telo.

Vlasy sa skladajú z proteínov, preto dbajte o to, aby ste ich mali v strave dostatok. Ľudia, ktorí trpia anorexiou alebo bulímiou, často trpia spomaleným rastom a vypadávaním vlasov. Pridajte do jedálnička hydinu, ryby, vajcia, sójové výrobky, fazule a oriešky. Tieto potraviny podporujú aj produkciu keratínu, ktorý je základnou stavebnou látkou vlasov.

Jedzte správne tuky

Tuky sú nevyhnutné pre rast vlasov. V správnom množstve tuky pomáhajú udržať zdravie vašich vlasov a pleti.

Tuky pomáhajú spracovať vitamíny a minerály z vašej stravy, ktoré sú nevyhnutné pre rast vlasovvitamín A, D, E a K. Jedzte správne tuky. Vyhýbajte sa nasýteným tukom, trans-mastným kyselinám a hydrogénovaným tukom. Omega 3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v rybách a rastlinách sú tie tuky, ktoré by ste mali uprednostňovať.

Dbajte o to aby ste mali dostatok železa a zinku

Železo má na svedomí dopravu kyslíka do vašich buniek, od prstov na nohách až k vlasovým korienkom. Kvôli tomuto krv zapácha ako kov. Červené mäso je skvelým zdrojom železa, pokiaľ ste vegetariáni, jedzte fazuľu, strukoviny a sójové výrobky ako napríklad tofu.

Zinok pomáha opravovať tkanivá a stará sa to, že mazové žľazy okolo vlasových vačkov pracujú správne. Zinok získate tím, že budete jesť ustrice, hovädzie mäso, pšeničné klíčky, dyňové semienka, tmavú čokoládu a kakao.

Jedzte dostatok vitamínu C

Nedostatok vitamínu C môže spôsobiť, že vlasy budú jemné a budú sa lámať. Vaše telo používa vitamín C pre stavbu kolagénu, ktorý je kľúčový pre rast zdravých vlasov. Vitamín C pomáha vstrebávať železo, čo je ďalší dôležitý minerál pre zdravie vlasov.

Telo si nedokáže vitamín C vytvárať samo. Preto je nutné ho dopĺňať pomocou jedál, ktoré majú vysoký obsah vitamínu C. Citrusové plody, brokolica, paprika, špenát sú ďalšími skvelými zdrojmi tohto vitamínu.

Obmedzte stres

Vaše telo sa správa ako nastavený stroj. Procesy ako napr. spánok, pomáhajú bunkám regenerovať a podporiť tak celkové zdravie.

Ťažké prípady stresu, spôsobené napríklad stratou milovanej osoby, alebo iné extrémne stresové prípady, môžu spôsobiť, že telo sa prepne do pohotovostného režimu, v ktorom sa stará iba o základné podmienky fyzického prežitia. V takýchto prípadoch dôjde k úplnemu zastaveniu rastu vlasov.

Zdroj: http://www.wikihow.com/Speed-up-Hair-Growth