Ako spoznať, že máte v tele parazitov? Najčastejšie príznaky a bylinky, vďaka ktorým sa ich zbavíte už do 7 dní.

Parazitické infekcie v tele sú oveľa bežnejšie, než sa o nich na verejnosti či v lekárskej komunite hovorí. U domácich zvierat sa zvyknú pravidelne aplikovať kúry na odčervenie. Pri ľuďoch sa akosi predpokladá, že sa u nich črevné parazity nevyskytujú. Pravda je však iná…

Lekári bežne v rámci preventívnych prehliadok nevykonávajú vyšetrenie na výskyt parazitov. Preto je o to dôležitejšia samodiagnostika pomocou rozpoznania príznakov, aby ste sa vedeli pred nimi aj sami ochrániť.

Najčastejšie príznaky parazitov v tele:

1. opakujúce sa kvasinkové infekcie (candida) 2. nechutenstvo 3. bolesti hlavy 4. neustály hlad (u niektorých je to nechuť k jedlu, u iných naopak hlad) 5. výkyvy nálady – depresia, úzkosť, nepokoj, podráždenosť 6. krvácajúce ďasná 7. potravinové alergie 8. anémia a nedostatok železa 9. problémy s pokožkou – akné, vyrážky, vredy, začervenanie, ekzémy 10. žiadostivosť po cukre a spracovaných potravinách 11. chronická únava 12. nervozita 13. ťažkosti s dýchaním 14. nočné škrípanie zubami a prehadzovanie sa počas spánku 15. problémy s pamäťou 16. problémy s potenciou u mužov 17. bolesti a kŕče počas menštruácie u žien 18. bolestivé alebo stuhnuté kĺby 19. svrbenie – hlavne okolo úst, nosa a konečníka

20. neustále tráviace ťažkosti

Uvedené zdravotné ťažkosti môžu znamenať aj iné ochorenia, ale ak sa vyskytujú častejšie alebo viaceré z nich súčasne, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o parazitárnu záťaž organizmu.

Čo robiť v takom prípade? Jednou z možností je odborná diagnostika u lekára.

Navštívte preto svojho lekára a požiadajte ho, aby vás vyšetril na príznaky parazitov a keď ich zistí, nech vám predpíše adekvátnu liečbu.

Prírodné lieky na odstránenie parazitov

Ak vám lekár nechce urobiť vyšetrenie na parazity alebo ak preferujete prírodnú liečbu, potom vyskúšajte niektoré z nasledujúcich prírodných liekov.

1. Čerstvý cesnak

Cesnak je jedno z najsilnejších prírodných antibiotík, ktoré dokáže zneškodniť vyše 60 druhov mykóz, baktérií, a dokonca aj niektoré druhy vírusov.

Okrem toho je cesnak účinný aj proti mnohým parazitom, čím sa sekundárne kontrolujú hubovité infekcie. Tento efekt docieľuje tým, že predchádza oxidačným procesom, ktoré spôsobujú toxíny uvoľňované parazitmi.

Alicin, účinná látka z cesnaku, priamo ničí parazity, améby aj iné jednobunkové patogénne organizmy a tiež niekoľko druhov mnohobunkových nematód.

Pre aktiváciu alicínu musíte cesnak najprv rozdrviť a nechať ho na vzduchu 5 až 10 minút. Počas tohto času pôsobí enzým alináza, ktorý konvertuje látku alin na aktívnu alicín.

Varením sa časť alicínu ničí, preto je najlepšie cesnak konzumovať surový.

2. Klinčeky

Klinček je ďalšia bylinka so silnými antiparazitárnym účinkom, a to vďaka látke karyofylén.

Táto aktívna substancia preniká do krvného obehu a ničí hlavne mikroskopické parazity a tiež larvy a vajíčka väčších parazitov.

Klinček účinkuje aj na také choroby ako sú cholera, malária či tuberkulóza. Zlikviduje aj Candidu, všetky druhy stafylokokov, baktériu E. coli a streptokoky.

3. Zázvor

Zázvor nezabíja priamo parazita, je však prospešný pri odstraňovaní plynatosti a nevoľnosti, ktoré sa spájajú s odumretými parazitmi.

Zlepšuje produkciu žalúdočných kyselín, stimuluje cirkuláciu krvi a chráni pred bežnými bakteriálnymi infekciami. Tiež odstraňuje hlieny zo slizníc čriev a v dýchacích cestách.

Zázvor je najlepšie užívať ako čerstvo odšťavený alebo nastrúhaný a pridať ho do jedál alebo šalátov.

4. Uhorkové semienka

Uhorkové semienka sú výborné na odstraňovanie pásomníc z tráviaceho traktu. Obsahujú totiž prospešné enzýmy, ktoré zabíjajú pásomnice.

Preto, keď na sebe spozorujete možné príznaky parazitov, určite vyskúšajte tento osvedčený prírodný liek.

Pre rýchlu očistu rozdrvte uhorkové semienka na prášok a každý deň si pridajte 1 čajovú lyžičku do vášho obľúbeného nápoja alebo len tak do pohára čistej vody a vypite to.

5. Tekvicové semienka

Tekvicové semienka obsahujú druh tuku, ktorý je pre vajíčka parazitov toxický.

Ďalej obsahujú látku curcurbitín, ktorá paralyzuje parazity a tie sa následne odlepí od črevných stien. Uvedené semienka často používajú čínski lekári pri pásomnicu.

V mlynčeku na kávu zomeľte 1 dl tekvicových semienok a pridajte ich do šalátov a iných pokrmov.

6. Probiotiká

Konzumácia probiotík počas antiparazitnej kúry je dôležitá preto, že mnohé z predošlých látok usmrcujú nielen samotné parazity, ale aj prospešné črevné baktérie.

Úlohou probiotík je obnoviť črevnú mikroflóru a urýchliť čas rekonvalescencie.

Jedzte prírodné jogurty, kyslú kapustu, kefíry, kvasenú červenú repu či známy kvasený nápoj Kombucha.

7. Kurkuma

Kurkuma patrí medzi najprínosnejšie korenie, aké môžete užívať.

Má silné protirakovinové a protizápalové účinky, urýchľuje hojenie rán, odpudzuje črevné parazity a má tiež výborné detoxikačné vlastnosti.

Pre lepšiu absorpciu zmiešajte sušený kurkumový prášok s korením a olivovým olejom.

8. Chilli papričky, feferónky

Pálivé chilli papričky a feferónky obsahujú látku kapsaicín, ktorá ničí mykózy, plesne i črevné parazity.

Okrem toho stimuluje cirkuláciu krvi a posilňuje účinok ostatných bylín. Odporúča sa preto kombinovať ju s predchádzajúcimi vecami.

Osvedčený prírodný liek na parazity je kombinácia chilli papričiek alebo feferóniek s tekvicovými semienkami a zázvorom.

Zdroj: vylectese