Ako si vybrať správneho maséra

Veľa ľudí vyhľadáva pri stuhnutom svalstve, bolestiach, zdravotných ťažkostiach, úľavu práve na masérskom stole. Treba však dávať pozor na to aký stôl to je! Masírovanie pri určitých zdravotných stavoch totižto môže pre vás predstavovať riziko. Hovoríme samozrejme o neodborne odvedených masážach a o možných komplikáciách ktoré sa môžu v spojení s touto masážou dostaviť. Práve preto je najlepšie a zároveň i správne vybrať si kvalifikovaného maséra práve so zdravotnou školou ktorý má za sebou maturitu z tohto odboru.

Verte či nie, získať kvalifikované oprávnenie masírovať nie je žiadna hračka ale poriadna drina a nedá sa to porovnať s kurzovými masérmi. Týmto nechceme nikoho uraziť ale stráviť presne 873 hodín teoretickej výučby odbornej zložky vzdelávania ktorá zahŕňa hodiny anatómie, patológie, fyzioterapie, psychológie, rekondično-relaxačná výučba a iných predmetov dôležitých pre vzdelanie maséra, 525 hodín praktickej výučby odbornej zložky a 920 hodín klinickej praxe strávených v nemocnici sa nedá porovnať s kurzom ktorý ani zďaleka nie je taký rozsiahly a ani časovo náročný.

Kto je dobrý masér/ka?

Masér by si mal získať vašu dôveru práve svojou odbornosťou a preto je dobré ak mu poviete s akým problémom má dočinenie a vedel ho vyriešiť pomocou správneho výberu masáže a jej techniky. Ďalší taký doplnkový bod pri výbere maséra je i fakt, že sa musíte pri ňom cítiť príjemne a vytvoriť si s ním akýsi terapeutický vzťah. Terapeutický vzťah je dobrý, pretože masér vás už pozná a vie čo vaše telo i duša potrebujú.

Porovnajte si to napríklad s údržbou vašej domácnosti. Všetko niečo stojí, ale bez toho by to nebol domov. Preto nech u vás nerozhoduje cena ale kvalitné služby ide predsa v konečnom dôsledku o vás a nie o financie.