Ako si vybrať dobrý matrac?

Ideálny štart do nového dňa si určite každý z nás predstavuje bez bolestí chrbtice. Ak sa chcete vyhnúť silným bolestiam, ktoré vám spôsobujú veľké ťažkosti, skúste popremýšľať nad výmenou matraca. Nemáte vôbec tušenie aký matrac by sa hodil práve do vašej postele? Najnovšie saténové obliečky vám neprinesú vytúžený a ničím nerušený spánok. Na čo musíte prihliadať pri výbere dobrého matraca?

Tvrdosť matraca podľa hmotnosti

Výber matraca závisí od pohlavia, váhy a aj podľa toho, na ktorej strane spávate. Ľudia, ktorí majú vyššiu telesnú hmotnosť, by si mali vyberať tvrdšie matrace a ľudia, ktorí majú nižšiu telesnú  hmotnosť by si mali vyberať mäkšie matrace. Vplyv na tvrdosť matraca má aj spôsob spánku. Ak spíte väčšinou na chrbte alebo bruchu, voľte radšej tvrdšie matrace. Na spánok na boku je vhodnejší mäkký matrac. Pre deti vyberajte matrace so strednou tvrdosťou.

Najlepšie matrace pre každý vekovú a váhovú kategóriu sú jednoznačne prispôsobivé ortopedické matrace. Zabezpečujú vynikajúcu ortopedickú podporu a zabraňujú vznikom bolestí chrbta.

Veľké alebo dva malé?

Pri výbere matraca väčšina z nás zvažujte, či kúpi na manželskú posteľ dva samostatné matrace alebo jeden veľký. Ako sa rozhodnúť? Odborníci odporúčajú, aby ste nakupovali radšej dva samostatné matrace ako jeden veľký. Už len z hygienického hľadiska je dôležité voliť na manželskú posteľ radšej dva matrace ako jeden veľký.

V poslednom období získava popularitu práve matrac o veľkosti 195 x 85. ak neviete kde hľadať tento dobrý matrac, skúste zablúdiť na internetovú stránku zdravotne-matrace.sk.

Výber nových matracov potrápil množstvo rodín. Skúste sa držať týchto rád a uvidíte, že kvalita vášho spánku bude podstatne lepšia ako doteraz. Po kúpe kvalitného matraca budú bolesti chrbtice nenávratne preč.