Ako sa pripraviť na advent?

Mimoriadny svätý rok milosrdenstva je už síce ukončený, avšak čochvíľu nám začne radostné očakávanie Ježišovho narodenia. Aby ste sa na jeho príchod lepšie a radostnejšie pripravili, ponúkame vám na výber tri hodnotné podujatia. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

1. KURZ RÚT

Ak túžite posilniť svoj manželský vzťah, tak určite neváhajte prijať pozvánku na víkendovnú duchovnú obnovu pre manželov. Stretnutie začne v piatok 25. novembra a vyvrcholí v nedeľu 27. novembra. Celá duchovná obnova sa uskutoční v Centre pre rodinu Sigord, ktoré leží neďaleko Prešova. Zmyslom kurzu, je podľa slov organizátorov: “posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k plánu Boha pre kresťanské manželstvo.”

2. ADVENTNÁ DUCHOVNÁ OBNOVA S MONS. MÁRIÁNOM GAVENDOM

Advent je časom radostného očakávania. Ak chcete tento čas prežiť naplno – využite príležitosť zúčastniť sa niektorej z ponúkaných duchovných obnov. Jednou z možností je aj nasledujúca duchovná obnova na tému “Narodenie Krista v nás”, ktorá bude prípravou na blížiace sa adventné obdobie. Uskutoční sa v exercičnom dome v Marianke v termíne od 25. do 27. novembra. Celé stretnutie bude duchovne sprevádzať a viesť mons. Márián Gavenda.

3. ŽELEZNIČIARSKA PÚŤ

Slovenskí železničiari aj tento rok oslávia svoju patrónku – sv. Katarínu Alexandrijskú. Preto budú spoločne putovať v sobotu 26. novembra 2016 do svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch. Program sa začne o 9:00 modlitbou krížovej cesty. Pokračovať bude Korunkou Božieho milosrdenstva a úvahou na tému Božie milosrdenstvo. O 10:30 bude svätá omša v svätyni, ktorú bude celebrovať spišský biskup Mons. Štefan Sečka.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.