Ako priložiť ruku k dielu

Pred pár dňami sme mohli nájsť na viacerých miestach peknú infografiku 5 tipov ako pomocť pri odstraňovaní chudoby. Pomôcť pri odstraňovaní chudoby je možné aj tak, že pomôžete konkrétnym organizáciám, ktoré v tomto poli pôsobia. Neviete ako? Pripravili sme pre Vás zoznam toho, čo tieto organizácie potrebujú, ak sa viete podeliť o svoj čas, materiálne veci alebo financie, urobíte tak krok v pred v zmierňovaní chudoby.

Zoznam aktuálne reflektuje potreby asi dvadsiatky organizácií a dáva tak možnosť organizáciám povedať o svojich potrebách. Na druhej strane bežní ľudia môžu nájsť viacero možností ako pomocť. Mnoho organizácií hľadá finančné prostriedky, aby mohli vykonávať svoju činnosť. Iným by zase pomohli dobrovoľníci pri starostlivosti o zeleň, pri balení balíkov alebo pri administrácii web stránky. A nemalej skupine by pomohli materiálne dary ako stoličky, počítač či hygienické potreby.

Liga pár páru, Fórum života, Centrum Koburgovo, Centrum pomoci pre rodinu, Ichtys, o.z., Občianske združenie Ain Karim, Záujmové združenie RODINA – Azylový dom Tamara, Gréckokatolícke formačné centrum pre Rómov v Čičave a mnohé ďalšie organizácie.

Ak chcete organizátorov stretnúť osobne, neváhajte prísť do Nitry, do Bratislavy alebo do Trnavy tento týždeň. A keď chcete o Veľtrh sociálnych aktivít vedieť viac, pozrite si stránku chudoba.sk. Možností a ciest ako pomáhať hádam nikdy nebolo viac. Treba už len ochotne priložiť ruku k dielu.