Ako prežiť záver "Roku milosrdenstva"

Tento týždeň bude v Katolíckej cirkvi bohatý na slávnosti. Čaká nás ukončenie Mimoriadneho roku milosrdenstva, spomienka na sv. Alžbetu Uhorskú a v závere týždňa oslávime aj sviatok Krista Kráľa. Ak chcete tento čas prežiť hlbšie v duchovnej oblasti, ponúkame vám na výber tri kresťanské podujatia pre každú vekovú kategóriu. Viac sa už dozviete z výberu podujatí VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

1. 20. púť zrelosti

Všetkých mladých nad 23 rokov pozývame na 20. púť zrelosti, ktorá sa uskutoční cez víkend od 18.-20. novembra. Pozvanie na túto akciu prijal aj prednášateľ Salvatorre Currò , riaditeľ Teologického inštitútu sv. Petra vo Viterbe a košický arcibiskup mons. Bernard Bober. O kultúrny program sa postará tanečné divadlo Atak, ktoré uvedie derniéru svojej inscenácie Galéria a veselú atmosféru doplní Patrik Takáč s ľudovou hudbou naživo počas tanečnej zábavy. Okrem toho sa mladí môžu tešiť na spoločné sv. omše, adoráciu, modlitby a stretnutia v skupinkách.

2. Originálne manželské rekolekcie

Ak túžite upevniť svoj vzťah nielen s Bohom, ale aj manželom či manželkou, prijmite pozvanie na originálne manželské rekolekcie. Tie sa uskutočnia cez víkend od 18.-20. novembra v Nitre. Podľa slov organizátorov: “prinesú novú motiváciu a množstvo podnetov, aby sme všetko, čo od manželstva očakávame aj dosiahli.” Originálne manželské rekolekcie sú zároveň schválené Konferenciou biskupov Slovenska a tiež sú zahrnuté v pastoračnom pláne.

3. Galakoncert Gospel workshopu 2016

Srdečne vás pozývame na slávnostné vyvrcholenie Gospel workshopu 2016 záverečným Galakoncertom, ktorý sa uskutoční v nedeľu 20. novembra 2016 o 18:00 hod v Dome kultúry v Trstenej. Účinkuje unikátny spevácky zbor pod vedením britského lektora Colina Williamsa. Vstupné je dobrovoľné!

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje!