Ako na upchaté dutiny?

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Jeseň nie je výnimkou, Ponúka nám pestrú paletu farieb, príjemné prechádzky lesom, hubárčenie. Ale má aj svoju tienistú stránku. Prináša i sychravé počasie, hmly, studený vietor, sivú oblohu a tým aj depresívnu a nostalgickú náladu, upchaté dutiny, prechladnutia, virózy. V našom centre sme pre Vás pripravili účinnú terapiu práve proti týmto problémom.

Masáž tváre a hlavy pri problémoch s upchatými dutinami, prechladnutí a bolestiach hlavy.

Sinusitída je zápalové ochorenie sliznice prinosových dutín, ktoré sa nachádzajú v dutých kostiach tváre a vyúsťujú do dutiny nosa. Ochorenie býva často komplikáciou akútnej infekcie horných dýchacích ciest, ktorá sa rozšírila do prinosových dutín zo sliznice nosohltanu. Sinusitída môže byť vírusového, bakteriálneho, mykotického, alergického alebo iného pôvodu a môže byť akútna i chronická, infekčná i neinfekčná, napr. alergická. Akútny zápal dutín vzniká pri opuchnutí sliznice, zvyčajne počas chrípky alebo nachladnutia. Prekrvené dutiny sú ideálnou pôdou pre rast mikróbov. Neliečený zápal dutín sa mení na chronický, najmä u alergikov a diabetikov.

Príznaky: Citlivosť a opuch nad zapálenými dutinami, nepríjemný pocit plnosti, tlaku či ťarchy v tvári a okolo očí, upchatý nos a nádcha, možný je nepríjemne zapáchajúci, zelenkavý alebo žltý výtok z nosa, bolesť hlavy, celková malátnosť

Čo robiť pri upchatých dutinách?

Základom je dostatok tekutín – denne vypite aspoň osem pohárov vody. Horúci vývar vynikajúco pôsobí na riedenie hlienu a uvoľnenie upchatých dutín. Jedlá ochutené feferónkami, chrenom či cesnakom tiež pomáhajú čistiť dutiny. Teplý obklad na čelo alebo horúca sprcha prinesú  len krátkodobú úľavu. V prípade chronickej sínusitídy  odporúčame jeden až tri dni pôstu, počas ktorého sa pijú  iba čaje a šťavy, najmä tie bohaté na chlorofyl, aby sa organizmus zbavil alergénov, dráždivých látok zo životného  prostredia a hlienu. Ďaľšou možnosťou je vyskúšať pôsobenie na aktívne body pomocou reflexnej terapie, alebo terapie SU JOK.

Čo ešte môžete vyskúšať

Naša špeciálna masáž  tváre a hlavy  na niektorých špecifických miestach pomáha uvoľniť hlien, odviesť  nahromadenú energiu  a priviesť telo k spontánnemu  uvoľňovaniu. Učinok masáže zvýši zábal hlavy.  Zábal  umožňuje rýchle uvoľnenie upchatých dutín, má  bakteriálne  a antivírusové účinky, stimuluje imunitný systém a zlepšuje spánok. Masáž tiež prispieva k znižovaniu stresu. Neustále a nevyriešené napätie môže v skutočnosti oslabiť telo, ktoré už nebude schopné účinne bojovať proti infekcii. Ak teda chcete byť fit aj na jeseň nezabúdajte na prevenciu.