Ako dostať pod kontrolou svoj vnútorný dialóg?

Piatok, 13. Január 2017, 16:44, Zverejnil

Každý z nás o sebe premýšľa a rozpráva sa sám so sebou. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sa sami so sebou rozprávate? Sabotujete sa vetami: To som nemal /a hovoriť…Nechcem to…Nemá ma rada…Nikdy to nedokážem…Nemám na to…Nie som dosť dobrý…Vždy chodím neskoro…? Tento typ obmedzujúcich myšlienok nás na ceste k úspechu brzdí.

Vedomým riadením a nasmerovaním svojho vnútorného dialógu môžete prevziať kontrolu nad svojimi myšlienkami, pocitmi a skutkami. V hociktorej chvíli sa môžete rozhodnúť, že negatívnu myšlienku nahradíte pozitívnou. (Viem to urobiť…Som schopný…Mám na to…Keby som niečo nevedel, nájde sa niekto, kto mi poradí).

O tom, či svoje myšlienky počúvate a budete s nimi súhlasiť totiž rozhodujete len VY.

Spôsob, akým k sebe hovoríte a vysvetľujete si veci, vo veľkej miere určuje, aký máte pocit z toho, čo sa deje okolo vás. Prinúťte sa vedome myslieť a hovoriť iba o veciach, ktoré vo svojom živote chcete a držte svoju myseľ mimo vecí, ktoré nechcete. Zmeňte svoje myslenie a posuňte sa od života „mohol by som‘ k uskutočneniu toho, čo v živote naozaj chcete. Je nutné posunúť sa od „nie som schopný‘ k „schopnosti a zvládnutiu‘.

Očakávajte, že častejšie uspejete, ako zlyháte. Že častejšie vyhráte, ako prehráte. Očakávajte, že z každej skúsenosti niečo získate. V každej situácii vedome hľadajte niečo, čo sa z nej môžete naučiť alebo dozvedieť o sebe. A potom s tým pracujte ako s cennou informáciou.

Chcete podporovať druhých na ceste za ich úspechom? Pomôcť im rásť a napredovať?
Objavte, ako efektívne a účinne koučovať, viesť a motivovať ľudí.
Získajte väčšie sebavedomie pri koučovaní,
osvojte si fungujúce koučovacie nástroje a techniky
a posuňte vaše koučovacie zručnosti na vyšší level.
Viac info kliknutím na tento odkaz.

Dostaňte strach definitívne pod kontrolu!

Zistite, ako zvíťaziť nad strachom.Objavte v sebe vnútorného superhrdinu.

Prekonajte strach a dosiahnite vysokú úroveň sebadôvery.