Ako aktivovať kľúč k šťastiu?

Streda, 18. November 2015, 09:55, Zverejnil

Vaša schopnosť dosiahnúť vlastné šťastie je kľúčovým meradlom vášho úspechu, teda toho ako dobre sa vám darí. V dnešnom článku sa dozviete o kľúči k šťastiu, ktorý bol rovnaký počas celej histórie. Naučíte sa ako rozptýliť mýtusy, ktoré vás môžu brzdiť vo vašom šťastí a prezradím vám, ako dosiahnúť viac šťastia vo všetkom, čo robíte.

Venujte sa sebe a svojím najväčším talentom
Pre vaše šťastie je kľúčové, aby ste si našli čas na seba i na rozvíjanie vašich vrodených talentov a schopností. Robte to, čo milujete a robte to lepšie a lepšie, aby ste sa v tom stále zlepšovali. Aby ste mohli byť šťastnými je potrebné, aby ste si najprv stanovili vlastné podmienky pre ideálny život. A potom sa celým srdcom vrhnite do toho, spravte všetko preto, aby ste cítili, že žijete naplno. Svojím spôsobom, je potrebné, aby ste sa stali najskôr “sebeckým” za tým účelom, aby ste sa rozvíjali a rástli až do toho bodu, kedy môžete byť nesebeckým po zvyšok svojho života.

Najprv ja
V hre Edmonda Rostanda Cyrano de Bergerac, sa Cyrana pýtali, prečo je tak veľmi individualistický a nezaujíma sa o to, čo si o ňom druhí ľudia myslia. Odpovedá týmito nádhernými slovami: “Som kým som, pretože veľmi dávno som sa rozhodol, že sa budem tešiť všetkým veciam vôkol.” Šťastie je vnútorná práca. Vaše šťastie záleží na vašej schopnosti vidieť vo všetkom to dobré a na prijatí tých vecí, ktoré nemôžete zmeniť. Šťastným môžete byť iba vtedy, ak žijete svoj život najlepšie, ako len viete. Nedovoľte druhým ľuďom, aby vám hovorili do toho, čo by vás malo spraviť šťastným. To viete len vy.

Vaše šťastie je len na vás
Ľudia často hovoria, že nie je správne, aby ste spravili najprv samého seba šťastným. Šťastie podľa nich pochádza z robenia druhých šťastnými. Ale toto je ten najväčší mýtus týkajúci sa šťastia. Je to úplný nezmysel. Faktom je, že nemôžete dať niekomu niečo, čo sami nemáte. Tak ako, nemôžete dať peniaze chudobnému, ak ich tiež nemáte, nemôžete urobiť niekoho šťastným, ak sa vy sami cítite nešťastnými. Najlepším spôsobom, ako môžete druhých spraviť šťastnými je, aby ste sa stali najprv šťastným vy a potom sa môžete o svoje šťastie podeliť s druhými. Trápenie sa a sebaobetovanie je depresujúce a môže spôsobiť, že sa vám ľudia začnú vyhýbať. Ak chcete urobiť druhých šťastnými, začnite robiť také veci, ktoré vás urobia šťastným.

Akčné kroky
Tu sú tri kroky, ako môžete okamžite premeniť tieto myšlienky na činy:
1. Určite si aktivity, ktoré skutočne milujete a ktoré vás tešia, doma a v práci, a potom si spravte plán, aby ste ich mohli robiť čo najviac.
2. Dôverujte sebe i svojím vlastným pocitom, snažte sa vo všetkom vidieť to dobré a prijmite tie veci, ktoré nemôžete zmeniť.
3. Všímajte si, robenie akých vecí prináša najviac šťastia druhým, spojte to s tým, čo milujete robiť a potom si spravte plán ako to robiť čo najčastejšie.

Tešíme sa na vaše komentáre priamo pod týmto článkom. 

Príspevok napísala Katarína Sedláčková

Dostaňte strach definitívne pod kontrolu!

Zistite, ako zvíťaziť nad strachom.Objavte v sebe vnútorného superhrdinu.

Prekonajte strach a dosiahnite vysokú úroveň sebadôvery.