Ak chcete mať bezchybnú pleť bez jedinej vyrážky, vyhnite sa nasledujúcim chybám.

Každá z nás by si určite priala mať bezchybnú pleť, to znamená, bez jedinej vyrážky alebo vrásky. V tejto snahe často krát siahame po mnohých drahých krémoch, ktoré možno pomôžu na nejakú dobu, ale príčinu problému vôbec neriešia.

To ako vyzerá naša pleť je odzrkadlením nášho zdravia, vitality a životného štýlu. Ak chcete aby vaša pleť vyzerala čo najlepšie, vyvarujte sa nasledujúcich chýb, ktoré najviac ubližujú vašej pleti.

1. Nedostatok spánku

Ak nemáte dostatok spánku, rozhodne uvidíte, že sa to odrazí na vašej tvári: okrem iných výhod, spánok stimuluje tok kyslíka vo vašej pokožke. Podľa štúdie publikovanej v časopise British Medical Journal, ľudia, ktorí majú dobrý nočný spánok sú príťažlivejší a zdravší než tí, ktorí nemajú dostatok odpočinku v noci.

Výskum uskutočnený univerzitou Case Western Reserve University ukazuje, že množstvo spánku ma výrazný účinok na funkčnosť pokožky a jej starnutie. Optimálne množstvo spánku je 7-8 hodín.

2. Prispôsobenie sa sedavému spôsobu života

Nehovoríme, že by ste mali stráviť celý svoj život v posilňovni, ale 30 minút mierneho cvičenia (prechádzanie sa na dennej báze sa tiež počíta) vám pomôže žiť dlhší a zdravší život. Nedávne štúdie ukázali, že ľudia, ktorí často cvičia žijú 10-13 rokov dlhšie než neaktívni ľudia.

3. Neustále pod príliš veľkým stresom

Podľa štúdií uskutočnených na Kalifornskej univerzite, ak dovolíte príliš veľkému množstvu stresu byť súčasťou vášho života, čoskoro to negatívne ovplyvní vaše zdravie, budete sa cítiť a vyzerať starší. Takže nedovoľte, aby vás stres ovládal: oddychujte, zhlboka sa nadýchnite a vyriešte jeden problém naraz.

4. Spánok s make-upom

Ak si necháte make-up na tvári, spôsobuje to suchú pokožku, vyvoláva kožné vyrážky a robí vaše riasy upadnutými.

Očistite si pokožku každú noc, a použite hydratujúce prípravky pre starostlivosť o pleť. Toto zachová vašu pokožku zdravú a spomalí starnutie. Použite výrobky, ktoré chránia vašu pokožku voči UV žiareniu.

5. Používanie opaľovacieho krému len vtedy, keď idete na pláž

Používanie opaľovacích krémov s ochranným slnečným faktorom len vtedy, keď idete na pláž alebo do bazéna je vlastne veľmi bežná chyba, hlavne počas letnej sezóny. Je potrebné nosiť opaľovací krém dokonca vtedy, keď je oblačno. Keď ste vonku, bez ohľadu na sezónu, stále ste vystavení UV lúčom. Majte v pamäti, že UV lúče spôsobujú vrásky a ďalšie znaky predčasného starnutia.

6. Nevenovanie pozornosti starostlivosti o tvár

Aké je najbežnejšie miesto na vašej tvári, kde sa zobrazia prvé vrásky? Presne tak! Je to okolo vašich očí. Takže teraz začnite premýšľať o vhodných produktoch pre starostlivosť o pleť. Mali by byť hydratujúce a obsahovať kyselinu hyaluronovú a vitamíny A alebo E. Pozorne čítajte štítok na obale: zvyčajne sú tam informácie o tom, že výrobok by mal byť použitý pre konkrétnu časť okolo očí.

7. Konzumovanie sladkých nápojov

Vysoký obsah cukru a kalórií v sladkých nápojoch skvelo prispieva starnutiu. Jedna zo štúdií uskutočnených na Kalifornskej Univerzite ukázala, že konzumovanie sódy urýchľuje starnutie DNA. Našťastie máme veľa iných zdravých možností z ktorých si vybrať: pitná voda, prírodné šťavy, smoothies, a tak ďalej.

8. Ignorovanie správnej výživy

Zlepšite si svoj stravovací plán a majte na pamäti, že nie všetky tuky sú zlé pre našu pokožku. Mali by ste pridať viac ovocia a zeleniny do vašej stravy, avšak nezabúdajte na lososa, sardinky, vlašské orechy, slnečnicové semená a extra panenský olivový olej. Prispôsobenie sa týmto zdravým stravovacím návykom môže skutočne spôsobiť, že sa budete cítiť lepšie a dokonca predĺžite svoj život.

9. Fajčenie

Všetci vieme, že fajčenie je zlé pre naše zdravie vo všetkých smeroch. Okrem poškodzovania vášho tela a vnútorných orgánov, tiež priamo vplýva na vašu pokožku – mení jej farbu, urýchľuje starnutie, zakrýva póry a odčerpáva kyslík z vašich buniek.
Podľa Davida Spiegelhaltera, ktorý je štatistikom a profesorom, fajčenie 2 cigariet denne znižuje váš život o 30 minút. Takže, keď denne vyfajčíte balík, strácate tým 5 rokov vášho života.

Každá z nás by si určite priala mať bezchybnú pleť, to znamená, bez jedinej vyrážky alebo vrásky. V tejto snahe často krát siahame po mnohých drahých krémoch, ktoré možno pomôžu na nejakú dobu, ale príčinu problému vôbec neriešia.

To ako vyzerá naša pleť je odzrkadlením nášho zdravia, vitality a životného štýlu. Ak chcete aby vaša pleť vyzerala čo najlepšie, vyvarujte sa nasledujúcich chýb, ktoré najviac ubližujú vašej pleti.