5 najčastejších omylov pri chudnutí

Snažíte sa schudnúť a stále nič? Nerobíte náhodou stále tie isté chyby? Vypísali sme pre vás päť chýb, ktorých sa väčšina z nás opakovane pri chudnutí dopúšťa.

Vaše okolie

Vaše vzťahy a podpora rodinu môžu ovplyvniť to, ako sa dokážete sami motivovať. Dostaňte sa z pohovky a urobte niečo pre svoju váhu a zdravie. Príliš mnoho ľudí upadá do rutiny, v ktorej veľkú úlohu zohráva nesprávna výživa, zlé návyky a žiadne cvičenie.

Ľahké váhy

Trénovať by ste mali s váhami, ktoré sú upravené podľa vašich požiadaviek. Nie je praktické cvičiť s ľahkými váhami. Ťažšie váhy lepšie budujú svalovú hmotu. Formujú telo pri stredných až vysokých opakovaniach

Vynechávanie večere

Jedlo na večer by malo byť tabu. Veľké NIE, ak sa však snažíte schudnúť. Dobrým pravidlom je nejesť nič 2 hodiny predtým, ako pôjdete do postele. Vypite pohár alebo dva vody a spite aspoň 7 až 8 hodín. Je dokázané, že dobrý spánok hrá kľúčovú rolu v úspešnom chudnutí.

Bláznivé diéty

Snažte sa vyhnúť akýmkoľvek bláznivým nápadom v stravovaní. Môžete poslúchať o nových produktoch v stravovacom priemysle, ale tie neustále prichádzajú a odchádzajú. Dobrá strava je jednoduchá a výživná. Zamerajte sa na dobré jedla a cvičenie, zmenšite porcie jedál a vynechajte sladkosti.

Intenzita cvičenia

Ľudia často cvičia so zámerom schudnúť a spaľovať kalórie. Nepozerajú sa však na intenzitu svojho cvičenia. Pokiaľ cvičíte príliš tvrdo, môžete otupiť svoje zmysly a hlad. Zároveň myslite na to, že dobré pravidelné cvičenie môže stimulovať vašu chuť k jedlu a zrýchliť metabolizmus.